25. března 2016 • 21:38

Schick pálí v lize i v nároďáku. Česku roste útočník, chválí Lavička

Autor: ,
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvacetiletý útočník Bohemians 1905 Patrik Schick dvěma góly rozhodl o vítězství fotbalové reprezentační jednadvacítky nad Lotyšskem 2:1. V kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy už vstřelil pět branek. Neméně důležitý gól dal na podzim při vítězství 1:0 nad Belgií v Jablonci."Všechny tři góly mě potěšily. Protože byly vítězné. Nechci hodnotit, který byl důležitější," usmál se Schick a přiznal, že pomýšlel na hattrick. "Měl jsem ještě dvě slibné šance. Střela hlavou se mi nevydařila a jednou jsem měl míč u nohy, vystřelil jsem nepřesně. Jsem rád za dnešní dva góly, které nám hodně pomohly," řekl.

Lotyšská jednadvacítka přidala v Uherském Hradišti k bojovnosti i velmi dobře organizovanou defenzivu. "V prvním zápase v Lotyšsku jsme netušili, co máme čekat. Nyní jsme už byli na soupeře připravení. Věděli jsme, že bude hrát ze zataženého bloku a z něho vyrážet do rychlých brejků. I dnes jsme se chvilku rozkoukávali. Na pár výjimek jsme protiútoky pohlídali dobře a zápas jsme kontrolovali," zhodnotil utkání střelec dvou gólů.

Česká reprezentace do jednadvaceti let se raduje z branky do sítě Lotyšska
Česká reprezentace do jednadvaceti let se raduje z branky do sítě Lotyšska

Schick prokázal při prvním gólu umění dostat se do střelecké příležitosti. V okamžiku, kdy Černý vystřelil na branku, vystartoval z pravé strany a jeho pohyb nestačili zadáci Lotyšska zachytit. "Náš trenér brankářů mě upozorňoval, že Kurakins jen střely vyráží. Počítal jsem s tím. Balon se ke mně jen dokulil a já jsem jen prostřelil brankáře," řekl.

Jeho druhý gól padl po nepřímém kopu z hranice penalty. "Byla to složitá situace. Všichni hráči soupeře stáli v brance, místa tam moc nebylo. S klukama jsme chvilku debatovali, kam bych to mohl kopnout. Nakonec jsem si vybral místo na zadní tyči nahoře a trefil jsem to," dodal Schick, který marně vzpomínal, zda už podobnou situaci zažil.

Trenér Vítězslav Lavička podotkl, že se hráči v přípravě na utkání hodně věnovali trestným kopům, ale z podobného místa je nenacvičovali. "Schick je pro nás klíčový hráč, který se pravidelně prosazuje nejen za jednadvacítku, ale už i v Bohemce, kde hostuje ze Sparty. Myslím si, že českému fotbalu roste velmi zajímavý útočník," prohlásil Lavička.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze