Kdo jsou hvězdy české devatenáctky? Talent PSV, krajánci i mazák v brance | iSport.cz
29. března 2017 • 20:10

Kdo jsou hvězdy české devatenáctky? Talent PSV, krajánci i mazák v brance

Autor: koš
Vstoupit do diskuse
0
 • Kdo jsou hvězdy české devatenáctky, která postoupila po šesti letech na EURO? Kdo jsou hvězdy české devatenáctky, která postoupila po šesti letech na EURO?FOTO: Koláž iSport.cz

  Jednoho si piplají v nizozemském PSV Eindhoven, jako velký talent pro svůj A tým. Druhý zase pravidelně nastupuje v české lize a další válí v nejvyšší soutěži na Slovensku. Na nedostatek kvalitních fotbalistů trenér české reprezentace do 19 let Jan Suchopárek nemůže stěžovat. Na opory, které se velkou mírou podílely na postup na červencové EURO v Gruzii, se podívejte v článku.

 • MARTIN JEDLIČKA

  Příbramský brankář Martin JedličkaPříbramský brankář Martin JedličkaFoto Dominik Bakeš (Sport)

  Brankář
  1. FK Příbram

  V devatenácti letech mazák mužstva, brankářská jednička. V kvalifikaci zazářil, vychytal tři výhry. Proti Maďarsku lapil penaltu a s Rakouskem předvedl dva excelentní tygří zákroky.

 • MATĚJ CHALUŠ

  Příbramský stoper Matěj ChalušPříbramský stoper Matěj ChalušFoto Dominik Bakeš (Sport)

  Obránce
  1. FK Příbram

  Stoper s velkými předpoklady se už prosazuje mezi dospělými. V Příbrami náleží do základu, v první lize odehrál 28 zápasů! V tomto směru nemá v týmu konkurenci.

 • MICHAL SADÍLEK


  Michal Sadílek v reprezentačním dresuMichal Sadílek v reprezentačním dresuFoto instagram.com/@michal6sadilek8

  Záložník
  PSV Eindhoven

  Benjamínek, jediný krajánek ze špičkového zahraničního klubu. Český dorostenec roku 2016, jehož si piplá pro A-tým nizozemský gigant PSV Eindhoven. Tvořivý technik, mistr standardních situací.

 • DANIEL TURYNA

  Daniel Turyna v reprezentačním dresuDaniel Turyna v reprezentačním dresuFoto instagram.com/@turysek

  Útočník
  FK Senica

  Sparta ho loni v létě poslala na Slovensko, aby se otrkal. Ve slovenské lize odehrál vysoký střelec 20 zápasů, dal 2 góly. Na podzim měl většinou místo v základu, na jaře naskakuje z lavičky.

 • ONDŘEJ ŠAŠINKA  Ondřej Šašinka v reprezentačním dresuOndřej Šašinka v reprezentačním dresuFoto instagram.com/@sasinkajr

  Útočník
  FK Senica

  Kapitán, vedle Turyny nejlepší střelec. Odchovanec Baníku přidal k šesti startům v české nejvyšší soutěži na jaře další čtyři na hostování na Slovensku. V Senici nastupuje v základní sestavě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud