Sobotní zápas Česka bude pískat Stark | iSport.cz
6. října 2008 • 15:55

Sobotní zápas Česka bude pískat Stark

Autor: ČTK
Wolfgang Stark
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní zápas českých fotbalistů v Polsku v kvalifikaci mistrovství světa bude řídit německý rozhodčí Wolfgang Stark. Devětatřicetiletý sudí má se zápasy českých týmů bohaté zkušenosti, pískal jich už pět.Poprvé před osmi lety Stark ještě jako nováček na mezinárodní scéně rozhodoval duel čtvrtého kola Poháru Intertoto mezi Blšany a Olomoucí, v němž Hanáci remizovali 0:0 a postoupili do finále.

Bankovní úředník z Landshutu byl o dva roky později také u toho, když Sparta v Lize mistrů vyhrála 2:0 v Portu a česká reprezentace rok nato v přípravném utkání v Paříži porazila Francii stejným poměrem.

Potom už zkušený arbitr Stark českému fotbalu tolik štěstí nepřinesl a platilo to hlavně pro sparťany. Když byl německý sudí na hřišti, podlehli v sezoně 2004/2005 0:1 Fenerbahce Istanbul, rok poté znovu na Letné nestačili na Arsenal, jehož výhru 2:0 zařídil tehdejší rekonvalescent Thierry Henry.

Druhý říjnový kvalifikační zápas českého celku proti Slovinsku v Teplicích odpíská Angličan Martin Atkinson. Osmatřicetiletý policista z Leedsu, který začal pískat už v šestnácti letech, se potkal s českým fotbalem zatím dvakrát. Pokaždé to bylo v závěru loňského roku.

V listopadu rozhodoval duel kvalifikace jednadvacítek, v němž mladí Češi remizovali v Jablonci 1:1 s Tureckem. O tři týdny později byl na trávníku, když Sparta prohrála v Poháru UEFA v Leverkusenu 0:1 a tím zhasla její šance na postup ze skupiny.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud