16. června 2010 • 11:26

Předpověď vyhrožuje na zápas Anglie sněhem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
Supertalent Menšík: Vyhrát dva grandslamy? Přidejte, chci jich tak deset
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prudké ochlazení a srážky se mohou v pátek v Kapském Městě postarat na fotbalovém mistrovství světa o ojedinělý jev. Britská média na základě předpovědí počasí varovala fanoušky, že se mohou v den zápasu Anglie s Alžírskem v Jihoafrické republice dočkat sněhu.Bílý poprašek by přitom minimálně pro místní nebyl žádným šokem, protože na jižní polokouli nyní panuje zimní období. "V tomto období roku tu opravdu sněží a může tu být pořádná zima," citoval list Mirror jihoafrického meteorologa Riana Smita.

Se zimou se musejí vyrovnávat fotbalisté především v posledních zápasech dne začínajících ve 20:30. Úterní utkání Brazilců s KLDR se hrálo ve třech stupních nad nulou, na což několik Jihoameričanů včetně hvězd ze španělské ligy Luíse Fabiana či Kaká reagovalo nasazením rukavic.

Prudké ochlazení pod bod mrazu mělo fatální následky pro jihoafrickou faunu. Mluvčí národního parku na jihu země uvedla, že během 24 hodin uhynulo kvůli zimě 500 mláďat tučňáků, která ještě neměla dostatečně vyvinuté peří.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud