Nejstarší v historii! 45letý Egypťan debutoval na MS, chytil i penaltu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Egyptský brankář Ísam Haddarí se stal nejstarším fotbalistou, který kdy nastoupil na mistrovství světa. Do dnešního závěrečného utkání skupiny A proti Saúdské Arábii zasáhl ve věku 45 let a 161 dní a při prohře 1:2 čelil hned dvěma penaltám, z nichž jednu zlikvidoval.

Dosavadním držitelem věkového rekordu byl kolumbijský gólman Faryd Mondragón, který na mistrovství v roce 2014 nastoupil tři dny po 43. narozeninách.

První penaltě čelil Haddarí v 41. minutě za stavu 1:0 pro Egypt po vedoucí brance Muhammada Salaha. S Muváladovou střelou si poradil, ale v nastavení úvodního poločasu dostali Saúdové další šanci z pokutového kopu a Faradž se nemýlil. Obrat poté v závěru zápasu dokonal Davsárí, který Haddarího propálil z úhlu.

Egypt se rozloučil se šampionátem bez bodu a na posledním místě tabulky skupiny A. Saúdská Arábie, která byla stejně jako její soupeř před dnešním zápasem bez šance na osmifinále, obsadila se třemi body třetí příčku. Tabulku ovládla stoprocentní Uruguay, druhé skončilo domácí Rusko.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.