Vicemistry světa vítali v Brazílii. Masopust chlácholil Scolariho | iSport.cz
Stanislav Hrabě
25. června 2012 • 21:24

Vicemistry světa vítali v Brazílii. Masopust chlácholil Scolariho

TOP VIDEA
RENTGEN: Baník udělal z Mandjecka hvězdu. Čím může Spartě pomoct? RENTGEN: Baník udělal z Mandjecka hvězdu. Čím může Spartě pomoct?
SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRAZÍLIE | VIDEO | Přestože Luiz Felipe Scolari, trenér brazilských mistrů světa 2002, prohrál na lavičce Palmeiras vyhecované derby s oslabeným Corinthians (1:2), po zápase přiběhl pozdravit Josefa Masopusta a další členy stříbrné party z MS 1962 v Chile. „Přeji vám, abyste měl v práci spíš radosti než strasti,“ chlácholil ho držitel Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy 1962.Scolari přinesl Josefu Masopustovi dres svého klubu a podotkl, že si na jeho gól ve finále MS 1962 proti Brazílii dobře pamatuje. Pak se přivítal s dalšími členy.

„Vy jste bránil Garrinchu?“ optal se Jiřího Tichého. „Ne, Zagalla,“ přišla odpověď.  „Byli jste výborný tým, máte můj obdiv i po padesáti letech,“ rychle poznamenal a neskrýval, že je myšlenkami někde jinde – v kabině poražených. Na rýpnutí, zda jeho vztahy s Petrem Čechem, když vedl Chelsea, byly skutečně tak napjaté, jak se tradovalo, vůbec nereagoval.

Jeho Palmeiras prohrál, přestože poměrně náhodným gólem vedl. Skóre však otočil báječnými kousky Romarinho: nejprve vyrovnal patou, po přestávce se trefil přímo do vikýře. Fanoušci Corinthians v něm vidí další budoucí hvězdu, ostatně zvolená přezdívka na dráhu úspěchů přímo vysílá.

Josef Masopust se zdraví s brazilským trenérem Luisem Felipem Scolarim

Přitom jde o náhradníka, do základní sestavy ho vyslalo šest šetřených opor Corinthians na finále Copy Libertadores proti argentinské Boce Juniors, které je na pořadu až za tři dny.

„Scolari se nemá čím chlubit, proti takto oslabenému soupeři to nebylo nic moc,“ nešetřil ho Josef Jelínek, další z chilské party sedící na tribuně. „Romarinho bude brzy v nějakém velkém evropském klubu, zapamatujte si jeho jméno,“ prorokuje Milan Holub, skaut anglického Fulhamu.

Fanoušci Corinthians si vítězství 2:1 nad odvěkým rivalem náležitě vychutnali. „Teď to budeme slavit několik dní,“ přiznal Yván Leonardo Barroso Lima, jaká je to sláva. Zarytý fanda, který zelenou barvu Palmeiras nenávidí takovým stylem, že na přechodu chodí na červenou.

„Nemám to s ním jednouché,“ stěžuje si jeho česká manželka Kateřina. Provdala se však do Brazílie a dobře ví, co pro tuto zemi fotbal znamená. Jak se v něm někdo nevyzná, je společensky znemožněn.

Brazilské derby na tribuně sledovali i někdejší českoslovenští vicemistři světa z roku 1962
Brazilské derby na tribuně sledovali i někdejší českoslovenští vicemistři světa z roku 1962

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud