Po potyčce v baráži obviněno šest mladých hráčů, včetně Angličanů | iSport.cz
1. listopadu 2012 • 10:05

Po potyčce v baráži obviněno šest mladých hráčů, včetně Angličanů

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srbská policie obvinila v souvislosti s hromadnou potyčkou v závěru barážového utkání o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let čtyři domácí hráče a dva hostující Angličany. Celkem bylo podle agentury Tanjug za "násilné chování během sportovní akce" při utkání v Kruševaci 16. října obviněno dvanáct lidí.Ze strany Angličanů se obvinění týká hráčů Stevena Caulkera, Toma Leese a také asistenta trenéra Steva Wingleyho. Jejich případy předají srbští vyšetřovatelé britským právním autoritám.

Ze srbského týmu byli obviněni mladí fotbalisté Ognjen Mudrinski, Goran Čaušič, Djordje Despotovič, Aleksandar Kirovski a kondiční kouč Andreja Milutinovič. Zbylí obvinění jsou fanoušci.

Hráči a členové realizačních týmů se pustili do strkanice po závěrečném hvizdu zápasu, který Anglie vyhrála 1:0 a kvalifikovala se na šampionát. Anglický obránce tmavé pleti Danny Rose si po zápase stěžoval, že ho domácí fanoušci uráželi opičími skřeky, srbská strana ho naopak viní z vyprovokování incidentu nevhodnými gesty.

Srbský svaz už za účast v bitce suspendoval hráče Nikolu Ninkoviče a Mudrinského na rok a trenéra brankářů Srdjana Maksimoviče a Milutinoviče na dva roky.

UEFA obvinila oba týmy z nevhodného chování a skandálem včetně obvinění z rasismu srbských fanoušků se bude zabývat její kontrolní a disciplinární komise 22. listopadu.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud