Skvělý rok českého fotbalu. Reprezentace vydělala 170 milionů! | iSport.cz
12. prosince 2012 • 20:20

Skvělý rok českého fotbalu. Reprezentace vydělala 170 milionů!

Autor: han
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy byl pro český fotbal nesmírně důležitý. Po sportovní i ekonomické stránce, což jasně potvrzují čísla zveřejněná FAČR. Do pokladny asociace přiteklo po odečtení všech nákladů a odměn zhruba 170 milionů korun!Celkově si český tým na EURO vydělal dvanáct milionů eur, tedy přibližně 300 milionů korun. Hráči a realizační tým si podle předem schváleného prémiového řádu rozdělili mezi sebou třicet procent z této sumy.

„Celkem to dělá jednadevadesát milionů a slíbili jsme, že to hráčům pošleme do konce roku, a tak jsme také učinili,“ uvedl šéf FAČR Miroslav Pelta.

Svazový předseda musí být s vyúčtováním EURO hodně spokojený, vždyť na celkových nákladech se podařilo ušetřit přibližně padesát milionů korun.

David Limberský slaví úvodní trefu Petra Jiráčka (na snímku vpravo) v utkání Česka s ŘeckemDavid Limberský slaví úvodní trefu Petra Jiráčka (na snímku vpravo) v utkání Česka s ŘeckemFoto EPA

Původně se počítalo s jejich výší kolem třiceti procent z celkové vydělané částky, nakonec ale stála účast Rosického a spol. v Polsku a na Ukrajině jen 43 milionů.

„Ze strany nákladů pro nás EURO dopadlo velmi dobře. Po odečtení odměn pro tým se pohybujeme kolem 43 milionů korun, to znamená, že jsme výrazně ušetřili,“ uvedl Pelta.

„Měli jsme příznivou skupinu hned ve Vratislavi, nemuseli jsme tolik cestovat. Navíc jsme získali i hodně sponzorů a partnerů,“ vypočítával hlavní důvody příznivých čísel.

Na účet FAČR nakonec dorazilo i s ušetřenou sumou přibližně 170 milionů korun. Pětačtyřicet z toho by mělo jít do fondu mládeže a na charitativní účely, zbytek použije asociace při výstavbě nového sídla. „Musíme také počítat s tím, že mohou přijít horší časy, je třeba pracovat s nějakým polštářem,“ upozornil Miroslav Pelta.

Mistrovství Evropy v číslech

300 tolik milionů korun dělá celkový zisk.

200 tolik milionů korun dostal  tým za postup na EURO.

50 tolik milionů korun si vybojoval tým postupem do čtvrtfinále.

90 Tolik milionů korun činí odměny pro hráče.

50 Tolik milionů korun přinesly dvě výhry ve skupině.

43 Tolik milionů korun tvoří náklady na účast v Polsku a na Ukrajině.


170 tolik milionů korun zůstalo FAČR po odečtení všech nákladů.

Tutovka Polska, kterou v posledních okamžicích zápasu vyhlavičkoval Kadlec
Tutovka Polska, kterou v posledních okamžicích zápasu vyhlavičkoval Kadlec

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud