Srbové jsou bez trenéra. Po čtyřech měsících končí Advocaat | iSport.cz
15. listopadu 2014 • 17:30

Srbové jsou bez trenéra. Po čtyřech měsících končí Advocaat

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Dick Advocaat končí u srbských fotbalistů
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč může Slavia zvládnout odvetu lépe? Je Kolář nenahraditelný?
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkušený nizozemský trenér Dick Advocaat už po čtyřech měsících opouští lavičku srbských fotbalistů. Rezignaci oznámil necelý den po domácí prohře s Dánskem 1:3 v rámci kvalifikace na evropský šampionát 2016."Bylo to krátké, ale zajímavé dobrodružství," řekl sedmašedesátiletý Advocaat nizozemské televizi. Odchod naznačil hned po pátečním zápase v Bělehradu, který Srbové museli odehrát před prázdnými tribunami. Pykali za nedohraný duel s balkánským rivalem Albánií.

Pod vedením Advocaata, jenž koučoval i pět jiných reprezentačních výběrů, měli Srbové na kontě ze tří kvalifikačních zápasů jediný bod. Nedohraný duel s Albánií byl sice zkontumován v jejich prospěch, ale tři body nezískali.

"Právě ty události z domácího zápasu s Albánií znamenaly obrat," uvedl. "Když jsem v červenci tady začínal, myslel jsem si, že máme dobrou šanci kvalifikovat se na Euro. Ale teď musím být upřímný sám k sobě i k lidem ze srbského svazu. Všudypřítomný tlak byl příliš velký na to, aby ho tým unesl. V tak těžké situaci jsem za celou kariéru nikdy nebyl," přiznal.

Z domácího utkání s Dány přesto očekával tři body. "Dánové ale byli jasně lepší," dodal kouč, jenž v kariéře vedle také krajany Nizozemce, pak Jižní Koreu, Spojené arabské emiráty, Belgii či Rusko. Na klubové úrovni trénoval PSV Eindhoven, Mönchengladbach, Petrohrad, Glasgow Rangers nebo Alkmaar.

Srbsko má na úterý naplánován přípravný zápas v Řecku. Podle místních médií by měl provizorně tým vést kouč jednadvacítky Radovan Čurčič.

Advocaat je po pátečním bloku kvalifikace už třetím koučem, jenž přišel o místo. U Řeků dnes skončil Ital Claudio Ranieri a na lavičce Gruzie Temuri Kecbaja.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud