Skandál v Africe: Bony hrál proti Kweukemu, nikdo nechtěl vyhrát | iSport.cz
20. listopadu 2014 • 20:48

Skandál v Africe: Bony hrál proti Kweukemu, nikdo nechtěl vyhrát

Autor: pod
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Není snad delšího časového období, kdy by fotbalovou Afrikou nehřímal skandál. Tentokrát se o pořádný průšvih postarali fotbalisté Pobřeží Slonoviny a Kamerunu, kteří si ve vzájemném utkání rozdělili body hodně neférovým způsobem. V posledních minutách hráči obou týmů vůbec nehráli, domácí si tak jen v chůzi přihrávali míč na vlastní polovině.Pobřeží Slonoviny potřebovalo k přímému postupu na Africký pohár národů alespoň bod. Bony a spol. si sice postup zajistili, ovšem z jejich počínání přetrvává pachuť. Ještě smutnější je, že na nechutnou hru domácích přistoupil i Kamerun, který měl již před zápasem zajištěné první místo.

Blížil se závěr zápasu, Pobřeží Slonoviny drželo postupovou bezgólovou remízu. V tu chvíli se hlavně na popud zkušeného kapitána Kola Tourého rozhodlo pouze držet míč na vlastní polovině. Kamerun, v jehož sestavě nastoupil bývalý útočník Sparty Léonard Kweuke, soupeře nenapadal.

Diváci tak byli v posledních minutách svědky něčeho, co fotbal nepřipomínalo ani zdaleka. Hráči na trávníku jen chodili a vyměnovali si přihrávky na pár metrů. Bez zaujetí, bez boje. Tohle se nemohlo líbit nikomu.

VIDEO | Poslední minuty zápasu fotbal vůbec nepřipomínaly

Fanoušci ovšem místo odsouzení počínání svého týmu slavili. A to tak zuřivě, že po zápase vtrhli na hřiště a způsobili skandál číslo 2. Nejenže se houpali na břevnu branky, ale dokonce se pokusili svlévnout z trenek záložníka domácích Gervinha.

Afrika si prostě jednou zase uřízla ostudu. A místo zajímavého fotbalu se bude opět mluvit o nechutném skandálu, za který mimochodem klidně mohou následovat tvrdé tresty. Aby se fotbalisté obou týmů neradovali předčasně...

VIDEO | Invaze fanoušků na hřiště po ostudném zápase

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud