3. listopadu 2015 • 14:35

Do reprezentace se vrací Limberský, Vrba vyzkouší Vacka

Autor: ,
Limberský je zpět v reprezentaci, šanci dostane Vacek
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do fotbalové reprezentace byl po čtyřech letech zařazen záložník Kamil Vacek, kterého se trenér Pavel Vrba rozhodl vyzkoušet v přípravných zápasech se Srbskem a Polskem. Do nominace se vracejí také Daniel Pudil, Matěj Vydra či David Limberský, který v posledních dvou kvalifikačních zápasech chyběl v důsledku trestu za řízení v opilosti."Po sportovní stránce si David Limberský nominaci zaslouží, dlouhodobě patří k nejlepším levým bekům v lize. S Davidem jsem měl také několik pohovorů. Vysvětlil jsem mu určitá pravidla, která chci, aby respektoval. Doufám, že to tak bude," řekl Pavel Vrba k Limberského nominaci.

Aktuálně je v nominaci dvacet hráčů, další tři budou dodatečně pozváni v pátek po zápasech v Evropské lize. Oproti posledním nominacím se Vrba rozhodl zatím vynechat plzeňského stopera Václava Procházku, sparťanského záložníka Ladislava Krejčího či kanonýra Davida Lafatu, kterého trápí zdravotní potíže. Nechybí naopak brankář Petr Čech, kterému schází jediný start k vyrovnání rekordu Karla Poborského v počtu zápasů za národní tým.

Limberský je zpět v reprezentaci, šanci dostane Vacek

Šanci dostávají Vydra s Pudilem, kteří nyní pravidelně nastupují v druhé anglické lize. Výborné výkony v polské nejvyšší soutěži v dresu Gliwic vynesly pozvánku pro Vacka. Ten oblékal reprezentační dres na podzim 2011, kdy po dobrých výkonech ve Spartě přestoupil do Chieva. Celkem dosud nasbíral šest startů včetně kvalifikace proti Španělsku.

"Kamila jsem nominoval na základě výkonnosti. Momentálně patří k nejlepším hráčům polské ligy," vysvětlil Vrba.

BRANKÁŘI
Petr Čech
Tomáš Vaclík
Tomáš Koubek

OBRÁNCI
Pavel Kadeřábek
Theo Gebre Selassie
Marek Suchý
Michal Kadlec
Tomáš Sivok
David Limberský
Daniel Pudil

ZÁLOŽNÍCI
Vladimír Darida
Bořek Dočkal
David Pavelka
Jiří Skalák
Josef Šural
Jaroslav Plašil
Kamil Vacek

ÚTOČNÍCI
Matěj Vydra
Milan Škoda
Tomáš Necid

+ Další tři hráče donominuje trenér Vrba v průběhu tohoto či příštího týdne.

Pavel VrbaPavel Vrba

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze