11. listopadu 2015 • 14:50

Ščasný ho nechtěl, Vacek teď září: Cesta do Sparty už bude těžká

Autor: ,
Vacek: Do reprezentace mi pomohl i půlrok v Boleslavi, cesta do Sparty už bude těžká
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čtyřech letech se opět v reprezentačním dresu představí záložník Kamil Vacek. Pomohlo mu k tomu angažmá v polském týmu Gliwice, se kterými vede ligu a patří ke klíčovým hráčům základní sestavy. „V první chvíli mě nenapadlo, že bych do Polska mohl jít. Ale teď můžu říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem mohl udělat,“ tvrdí hráč, který stále patří pražské Sparty. Na letní návrat to ale moc nevidí.Vacek se po návratu z Itálie ve Spartě trápil, nestal se stabilním členem základní sestavy. Proto vzal zavděk hostováním v Mladé Boleslavi. „To mi strašně pomohlo. Po rocích, které pro mě byly po fotbalové stránce hodně těžké, jsem zase hrál,“ ohlíží se za angažmá pod trenérem Karlem Jarolímem.

Když se po půl roce v létě do Sparty vrátil, dozvěděl se ale krutou zprávu. „Pan Ščasný mi řekl, že se mnou do týmu nepočítá. Musel jsem hledat perspektivní řešení,“ přiznává. To nakonec našel. Zavolal mu totiž trenér Radoslav Látal a zlákal ho do polských Gliwice, se kterými vede nečekaně ligu.

Vacek: Do reprezentace mi pomohl i půlrok v Boleslavi, cesta do Sparty už bude těžká

„Nejdřív mě ani nepadlo, že bych tam šel, ale udělal jsem skvěle. Liga je v Polsku obrovsky sledovaná, každý zápas vyprodaný, nové stadiony, to mě hodně baví,“ usmívá se spokojený Vacek, o kterého mají údajně zájem všechny velké polské kluby.

Na návrat do Sparty to tak nevypadá. „Jsem teď v Gliwici a vím, že cesta do Sparty už bude hodně těžká. Gliwice na mě mají opci a teď se tam hodně řeší moje budoucnost, nechám se překvapit, jak to dopadne. V Polsku jsou obrovsky silné a velké kluby, jak ekonomicky, tak podporou diváků,“ tvrdí.

Výborné výkony ho každopádně dostaly až do reprezentace, v což, jak sám přiznává, ani nedoufal. „Upřímně to pro mě ani nebyl primární cíl, proč jít do Polska. Nemyslel jsem na to,“ říká Vacek. „Na zápasy se ale hodně těším, hlavně na ten v Polsku. Od kluků vím, že byl vyprodaný za osm hodin. Myslím, že to bude úžasný,“ vyhlíží novou výzvu.

720p 480p 360p 240p
Zahustel: V létě mě ani nenapadlo, že bych mohl do reprezentace

720p 480p 360p 240p
Suchý: Trest je adekvátní, věřím, že mě EURO stát nebude

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze