17. listopadu 2015 • 23:32

Krejčí se vrací do formy. V Polsku se blýskl parádním gólem

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Často byl kritizován za špatné výkony jak na klubové, tak i reprezentační úrovni. Záložník Ladislav Krejčí se však nenechal rozhodit kritikou a nyní se mu vrací jeho bývalá forma zpátky. Ve dvou přípravných reprezentačních zápasech vstřelil dva góly. Především výstavní trefa v Polsku stála za to. "Jsem rád, že to tam takhle padlo," řekl po utkání.Nedařilo se mu. Párkrát byl vystřídán v polovině zápasu. Fanoušci Ladislavu Krejčímu nemohli v posledních týdnech přijít na chuť. Trenér Pavel Vrba nebyl s jeho výkony spokojený, ale hůl nad ním nezlomil.

V pátečním přípravném utkání proti Srbsku poslal sparťanského záložníka do hry sice až v 71. minutě, ale o deset minut později se mu odvděčil gólem na 3:1. V Polsku už 23letý fotbalista patřil do základní jedenáctky. A byl to právě on, kdo zareagoval parádním gólem na dvě rychlé branky domácích.

VIDEO: Podívejte se na Krejčího gól proti Polsku

Celá akce začala u rohového praporku, kde Kamil Vacek donutil napadáním soupeře k chybné rozehrávce. Tu zachytil na hranici velkého vápna právě Ladislav Krejčí. Prvním dotykem si míč připravil do palebné pozice a druhým zakroutil míč do šibenice. Polský brankář Artur Boruc se zkoušel ještě natáhnout po jeho střele, ale marně.

Čeští fotbalisté prohráli na půdě Polska 1:3, gól záložníka Ladislava Krejčího nestačil
Čeští fotbalisté prohráli na půdě Polska 1:3, gól záložníka Ladislava Krejčího nestačil

„Hned, jak jsem míč přebral, tak jsem si říkal, že to zkusím,“ vykládal po utkání český záložník o své parádním gólu. „Jsem rád, že to tam takhle padlo,“ dodal.

Ve druhém poločase se však Krejčí do hry už moc nedostal. V 58. minutě ho na hřišti nahradil Jiří Skalák. Češi potřetí v utkání inkasovali a v Polsku prohráli 1:3.  „Jsem zklamaný, chtěli jsme zvítězit, ale do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře. Prohrávali jsme rychle 0:2 a s takovým týmem se to těžko otáčí,“ hledal po zápase důvody porážky.

Čech: Rekord? Udržet se tak dlouho je výborná vizitka

Suchý o dvou rychlých gólech Poláků: Strašně to ovlivnily

Vacek o prohře: Viděli jsme, že polská liga má kvalitu

Bartošák: Mysleli jsme, že na ně vletíme. Bylo to naopak

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze