Jonáš Bartoš
15. března 2016 • 12:00

Rosického naděje na EURO je větší. Vrba by bral i starty za rezervu

TOP VIDEA
Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jde o souboj s časem. Tomáš Rosický, kterého nepouští do zápasů svalové zranění, stále může pomýšlet na nominaci na fotbalové mistrovství Evropy. Pavel Vrba na úterní nominační tiskové konferenci pro zápasy se Skotskem a ve Švédsku prozradil, že léčba českého kapitána probíhá velmi dobře. „Už běhá a slezl z kola,“ těší reprezentačního trenéra.Zranění Tomáše Rosického podle původní diagnózy nevypadalo vůbec dobře. Trhlina ve svalu je záležitost, která si žádá klidový režim, mělo trvat okolo šesti týdnů, než se záložník Arsenalu bude moct znovu zapojit do tréninku.

 

Rosický se ale podle posledních zpráv uzdravuje lépe, než se původně čekalo. „Jsem s ním hodně v kontaktu, voláme si o každé jeho změně v tréninkovém procesu. Tomáš už běhá, slezl z kola, dokonce už začal i s míčem. Jeho stav se zlepšuje, doufám, že se bude moct brzy zapojit i do zápasů,“ informoval novináře trenér českého národního týmu Pavel Vrba.

 

V nominaci na březnové přípravné zápasy se Skotskem a ve Švédsku Rosický podle očekávání chybí. Pokud ale jeho rekonvalescence bude probíhat dobře, stále existuje naděje, že se zkušený český záložník stihne dát dohromady pro evropský šampionát ve Francii, který startuje v červnu.

 

720p 480p 360p 240p
Bez Lafaty i Škody, Vrba pozval na Skotsko a Švédsko nováčka Radu

 

„Sám je překvapeným že to probíhá dobře. Naděje, že bude zdravotně v pořádku, je větší a větší,“ upřesnil Vrba.

 

Je tedy jeho nominace na EURO reálná? „Žádnou podmínku jsem mu nedal. Potřeboval bych, aby měl nějakou zápasovou zátěž. Jestli v áčku nebo rezervě Arsenalu, to pro mě není tolik podstatné. Ale zápasovou zátěž musí mít, aby si sám vyzkoušel, že jeho stav je takový, abych uvažoval o jeho nominaci,“ dodal Vrba.

 

Rosický se v reprezentaci objevil naposledy loni v červnu v kvalifikačním utkání na Islandu, kde se zranil. Podstoupil operaci kolení chrupavky a dlouhou rekonvalescenci. Po návratu na trávník se znovu zranil. V lednovém poháru s Burnley si natrhl stehenní sval a opět zamířil na marodku.

 

 

 

 

 

SPECIÁL EURO 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE

 

STADIONY A MĚSTA PRO EURO 2016

 

HISTORIE ME VE FOTBALE

 

.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze