18. července 2016 • 08:35

Limberský ukončil reprezentační kariéru. Je čas pro mladší, řekl

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový obránce Viktorie Plzeň David Limberský ukončil podle informací deníku Právo reprezentační kariéru. Přidal se tak k Petru Čechovi, Jaroslavu Plašilovi a Davidu Lafatovi, kteří po EURO ve Francii také oznámili konec v národním týmu.„Zrálo to ve mně celé jaro. Dokonce jsem i zvažoval, že skončím ještě před EURO. Docházely mi ke konci sezony síly,“ přiznal v rozhovoru plzeňský obránce. „Nakonec jsem se rozhodl, že do Francie pojedu. Bohužel turnaj se nepovedl mně, ani týmu. O to je můj konec smutnější, rád bych se loučil důstojněji,“ uvedl v rozhovoru pro Právo.

Zkušený obránce přiznává, že jedním z faktorů je i jeho věk a rád by svoji energii naplno věnoval západočeskému klubu. „Brzy mi bude třiatřicet, před národním týmem je nový kvalifikační cyklus. Nechci už tříštit síly mezi klub a reprezentaci. Raději chci odehrát méně zápasů kvalitně, než všechny průměrně,“ vysvětlil Limberský.

David Limberský (vlevo) ukončil reprezentační kariéru, Roman Hubník pokračuje
David Limberský (vlevo) ukončil reprezentační kariéru, Roman Hubník pokračuje

Po skončení turnaje ve Francii si však podobně jako jeden z dalších zkušených hráčů Jaroslav Plašil, slovo v kabině nevzal. „Nemám odehráno sto startů jako on. Říkal jsem si, že skončím v klidu, potichu. Nastal čas, aby hrál někdo mladší a perspektivnější,“ dodal plzeňský rodák, který kromě Plzně prošel italskou Modenou, anglickým Tottenhamem či Spartou.

V poslední době bylo jeho jméno spojováno především s několika skandály včetně řízení v opilosti a na EURO ve Francii patřil k nejvíce kritizovaným hráčům českého výběru.

V reprezentaci debutoval v červnu 2009 a od roku 2012 patřil stabilně do základní sestavy. Celkem odehrál 40 zápasů a dal jeden gól loni v září v kvalifikaci v Lotyšsku. Zahrál si na dvou mistrovstvích Evropy.

Pro národní tým se jedná už o čtvrtého hráče, který po EURO oznámil konec reprezentační kariéry. Před Limberským se s týmem rozloučili brankář Petr Čech, záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze