22. června 2016 • 05:00

Smutné loučení. Prostě jsem oznámil, že končím. A je to, řekl Plašil

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

PŘÍMO Z FRANCIE | Překročil stovku reprezentačních startů. Do národního týmu patřil už na EURO 2004, od té doby se málokdy stalo, že by ho nějaký trenér v nominacích opomínal. Jaroslav Plašil ale po utkání s Tureckem (0:2) oznámil, že v českém dresu skončil. Zkušený záložník z Bordeaux, jedněmi vyzdvihovaný, jinými kritizovaný, své rozhodnutí odmítl více zdůvodnit.

„O tom se přeci nemá cenu vůbec bavit,“ prohlásil brzy po první otázce Plašil . Rozhovor s loučícím se hráčem trval lehce přes minutu, víc se o uzavření dlouhé reprezentační kapitoly nechtěl bavit.

Od trenéra Vrby jsme slyšeli, že končíte v reprezentaci. Je to tak?

Jste hodně zklamaný, že končíte takhle?
„Zklamaný určitě jsem. Je to nepovedené EURO, s jedním bodem ve skupině. Určitě velké zklamání.“

Co tomu proti Turecku chybělo?
„Chyběl tomu gól. První poločas jsme odehráli docela dobře. Šance jsme měli, bohužel nedáme gól… Do druhé půle jsme chtěli dát co nejdřív branku, to se nepovedlo, pak už to bylo nahorů, dolů, oni měli brejky. Po druhém góle už to bylo opravdu moc těžký.“

Zlomila vás víc první, nebo druhá branka?
„Myslím, že první gól byl hodně důležitý. Dali ho docela rychle, pak se stáhli a hráli víc na brejky.“

Byl jste přesvědčený o tom, že skončíte v reprezentaci, už před turnajem?
„O tom se přeci nemá cenu vůbec bavit. Prostě jsem oznámil, že končím a je to.“

Jaroslav Plašil

Datum a místo narození: 5. ledna 1982, Opočno
Výška a váha: 182 cm, 72 kg
Post: záložník
Klub: Girondins Bordeaux (od 2014)
Předchozí působiště: Černíkovice (1987-92), Rychnov nad Kněžnou (1992-93), Hradec Králové (1993-99), AS Monako (1999-02), US Créteil (2003), AS Monako (2003-07), Osasuna Pamplona (2007-09), Girondins Bordeaux (2009-13), Catania (2013-14)
Počet reprezentačních startů/gólů: 103/7 (debut 31. března 2004 proti Irsku)
Největší úspěchy: semifinále ME 2004, čtvrtfinále ME 2012, účastník MS 2006 a ME 2008 a 2016; finalista Ligy mistrů 2004; vítěz Francouzského poháru 2013
Prvoligová bilance: 4/0 v české lize, 329/19 ve francouzské lize, 66/8 ve španělské lize, 28/1 v italské lize
Rodina: rozvedený