4. února 2017 • 04:30

Jarolím: Baráka jsem chtěl už do Boleslavi. O Rosickém mám informace

Autor:
Jarolím: Baráka jsem chtěl už do Boleslavi. Sleduje Rosického, pojede do Itálie
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na přechod z klubu k reprezentaci si stále zvyká, i proto se trenér Karel Jarolím těší, že mu pomalu končí období zimního klidu a v březnu jej čeká první sraz. Zatím sleduje legionáře v zahraničí a monitoruje situaci i u hráčů z domácí soutěže. Neuniklo mu, že se slávista Antonín Barák domluvil na letním přestupu do Udine. „Já už jsem ho chtěl do Boleslavi v době, kdy šel do Slavie. Je to ctižádostivý kluk, přeju mu to,“ říká Jarolím.Právě Barák se Jarolímovi předvedl ve skvělém světle při listopadovém debutu v přátelském utkání proti Dánsku (1:1), kdy si připsal gól. Reprezentační kouč by nyní  rád viděl, aby se do kvalitních zahraničních soutěží dostalo postupně víc hráčů z kádru národního týmu.

„Kdyby odešlo víc kluků, bylo to příjemné. Asi by to bylo zase na úkor kvality naší ligy, ale jedině v zahraničí mohou odehrát víc těžkých zápasů a je to pro ně obrovská zkušenost,“ kvituje Jarolím Barákovo rozhodnutí zkusit se prosadit v Serii A.

S hráči se vidí jen pár dní v roce. Mezitím má na starost sledování zápasů, prodírání se sestřihy a stará se také o organizační věci. Oproti práci v klubu značný rozdíl.

„Tam je potřeba na každý den připravit trénink. Z toho pohledu je to náročnější. U reprezentace je zase ta zimní pauza tak dlouhá, že se bojím, abych nevypadl z trenérského rytmu,“ srovnává Jarolím. „Víkendy mám však pořád pracovní. Koukám na zápasy a následně i na sestřihy,“ doplňuje.

Příští týden vyrazí i do terénu. Naživo bude sledovat souboj dvou italských celků. Proti sobě se postaví Sampdoria Janov s Boloňou, za které nastupují útočník Patrik Schick a Ladislav Krejčí.

Jarolím: Baráka jsem chtěl už do Boleslavi. Sleduje Rosického, pojede do Itálie

Všiml si také ocenění tří švýcarských krajánků Tomáše Vaclíka, Marka Suchého a Jana Lecjakse, kteří se vešli do nejlepší sestavy tamní ligy za uplynulý rok. „Nezastírám, že je to příjemné, ale pro mě je také podstatné, čím se hráči prezentují na srazech, podle toho se musím nějak zachovat,“ říká reprezentační kouč.

Živé je stále téma návratu do reprezentace Tomáše Rosického, který se od loňského EURO ve Francii v národním týmu kvůli zranění neobjevil. „Jsem v kontaktu s jeho agentem, tudíž informace o jeho stavu mám. Až bude Tomáš zcela v pořádku, k osobnímu kontaktu dojde,“ tvrdí.

Je to dobrý, hlásí ve Španělsku Rosický. Trénoval přihrávky v pohybu

Milníky Barákovy cesty: z Příbrami do Slavie, selfie po derby, gól za reprezentaci

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze