Kouč Enrique končí u španělské reprezentace, nahradí ho asistent | iSport.cz
19. června 2019 • 16:50

Kouč Enrique končí u španělské reprezentace, nahradí ho asistent

Autor: ČTK, iSport.cz
Luis Enrique z rodinných důvodů skončil u španělské reprezentace
TOP VIDEA
iSport PODCAST: Jak se Sparta zlepšila proti Jablonci? A bylo nasazení divizního Váni správné? iSport PODCAST: Jak se Sparta zlepšila proti Jablonci? A bylo nasazení divizního Váni správné?
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Luis Enrique skončil z rodinných důvodů u fotbalové reprezentace Španělska. O jeho odstoupení dnes oficiálně informoval předseda svazu Luis Rubiales. Devětačtyřicetiletého kouče na lavičce vystřídá jeho dosavadní asistent Roberto Moreno.Bývalý hráč a trenér Barcelony Enrique působil u národního týmu od loňského července. Z vážných rodinných důvodů chyběl na lavičce už od března, kdy krátce před druhým zápasem kvalifikace Eura 2020 odletěl z Malty domů. Jednačtyřicetiletý Moreno ho od té doby ve vedení mužstva zastupoval a nyní se funkce ujme oficiálně.

"Rozhodnutí udělal Luis Enrique sám a jsme mu za to vděční. Budeme na něj vzpomínat jen v nejlepším. Je to osobní věc, kterou nemůžeme ovlivnit. Myslím, že tohle je nejlepší řešení," uvedl na tiskové konferenci svazový šéf Rubiales. Uvedl, že Enrique prožívá velice těžké období a požádal o pochopení.

Moreno dosud nikdy jako hlavní trenér nepracoval. Součástí Enriqueho realizačního týmu byl devět let, spolupracoval s ním už tři roky v Barceloně, než společně přešli k reprezentaci.

"Myslím, že zkušenosti mám. Byl jsem jako houba a nasál jsem, co jsem mohl. Luis mi ukázal, jak zvládat kabinu, jak pracovat s médii. Jsem naprosto přesvědčen, že odvedu dobrou práci," řekl Moreno.

Pod jeho dohledem Španělsko vyhrálo všechny tři zápasy kvalifikace Eura s Maltou, Faerskými ostrovy a Švédskem. "Mám smíšené pocity. Jsem smutný a zároveň ne přímo šťastný, ale mám pocit zodpovědnosti," řekl Moreno.

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud