Kouč Enrique končí u španělské reprezentace, nahradí ho asistent | iSport.cz
19. června 2019 • 16:50

Kouč Enrique končí u španělské reprezentace, nahradí ho asistent

Autor: ČTK, iSport.cz
Luis Enrique z rodinných důvodů skončil u španělské reprezentace
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Luis Enrique skončil z rodinných důvodů u fotbalové reprezentace Španělska. O jeho odstoupení dnes oficiálně informoval předseda svazu Luis Rubiales. Devětačtyřicetiletého kouče na lavičce vystřídá jeho dosavadní asistent Roberto Moreno.Bývalý hráč a trenér Barcelony Enrique působil u národního týmu od loňského července. Z vážných rodinných důvodů chyběl na lavičce už od března, kdy krátce před druhým zápasem kvalifikace Eura 2020 odletěl z Malty domů. Jednačtyřicetiletý Moreno ho od té doby ve vedení mužstva zastupoval a nyní se funkce ujme oficiálně.

"Rozhodnutí udělal Luis Enrique sám a jsme mu za to vděční. Budeme na něj vzpomínat jen v nejlepším. Je to osobní věc, kterou nemůžeme ovlivnit. Myslím, že tohle je nejlepší řešení," uvedl na tiskové konferenci svazový šéf Rubiales. Uvedl, že Enrique prožívá velice těžké období a požádal o pochopení.

Moreno dosud nikdy jako hlavní trenér nepracoval. Součástí Enriqueho realizačního týmu byl devět let, spolupracoval s ním už tři roky v Barceloně, než společně přešli k reprezentaci.

"Myslím, že zkušenosti mám. Byl jsem jako houba a nasál jsem, co jsem mohl. Luis mi ukázal, jak zvládat kabinu, jak pracovat s médii. Jsem naprosto přesvědčen, že odvedu dobrou práci," řekl Moreno.

Pod jeho dohledem Španělsko vyhrálo všechny tři zápasy kvalifikace Eura s Maltou, Faerskými ostrovy a Švédskem. "Mám smíšené pocity. Jsem smutný a zároveň ne přímo šťastný, ale mám pocit zodpovědnosti," řekl Moreno.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud