30. března 2022 • 14:51

Masopust mimo až šest týdnů. Přestřelka Slavia vs. reprezentace

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
48
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slávista Lukáš Masopust bude kvůli zranění z úterního přípravného utkání české fotbalové reprezentace ve Walesu asi šest týdnů mimo hru. Mimo jiné přijde o nedělní ligový šlágr v Plzni i nadcházející čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam. Pražané zkritizovali vedení národního týmu za to, že trenér Jaroslav Šilhavý nedávno zraněného záložníka navzdory žádosti o jeho šetření postavil do základní sestavy. Vedení reprezentace tvrdí, že Masopust sám chtěl nastoupit a Slavia o jeho nenasazení naléhavě nežádala.Masopust byl v únoru zraněný a nedávno se vrátil na trávníky. Devětadvacetiletý pravý bek či záložník ve čtvrtek odehrál 75 minut při porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v semifinále play off kvalifikace o mistrovství světa. Šilhavý ho nasadil i do úterního přípravného utkání v Cardiffu a v 63. minutě ho musel kvůli zranění vystřídat.

Po zápase reprezentační kouč uvedl, že Masopusta píchlo v třísle, ale věřil, že nepůjde o nic vážného. Podle prvních odhadů slávistických lékařů však bude chybět šest týdnů a do konce základní části první ligy si už nezahraje. Kvůli zranění musel ve Walesu střídat i plzeňský gólman Jindřich Staněk, ten by ale na rozdíl od Masopusta měl být na neděli připraven.

Pražané žádali Šilhavého, aby jejich hráče v úterní přípravě šetřil. Vedle Masopusta nastoupil v základní sestavě i ofenzivní univerzál Ondřej Lingr, který odehrál 81 minut. Naopak další zástupce českého mistra v národním celku Tomáš Holeš zůstal jen na lavičce.

„Klub se potýká s mnoha zraněními fotbalistů A-týmu, a proto prosil vedení FAČR i národního týmu, aby hráče Slavie v přípravném utkání ve Walesu nenasazovali, nebo je alespoň nasadili šetrně s ohledem na jejich zdravotní stav a vytížení,“ uvedla Slavia na svém webu.

„Nasazení nedávno zraněného Lukáše Masopusta, který v předchozím kvalifikačním utkání odehrál 76 minut a střídal kvůli křečím, do základní sestavy nechápeme. Trenéři reprezentace nevyužili možnost hráče vystřídat ani o poločase zápasu. Masopust se zranil a bude Slavii podle první prognózy lékařů chybět šest týdnů,“ doplnila Slavia.

Reprezentace se proti kritice ohradila. „Před zápasem ve Walesu komunikovalo vedení reprezentace se všemi českými kluby. Nejen se Slavií, ale i se Spartou, Plzní, Slováckem a Jabloncem, které se přirozeně zajímaly o vytíženost svých hráčů. Potvrzením vstřícnosti směrem ke Slavii bylo nenasazení Holeše, který byl předmětem rozhovorů mezi klubem a reprezentací především. Národní tým navíc v tomto případě přihlédl k vytížení hráče v minulých týdnech a individuální domluvě s hráčem,“ uvedla reprezentace na webu FAČR.

„Ohledně Masopusta podobně naléhavé žádosti ze strany Slavie nezaznívaly a hráč sám chtěl nastoupit. Situaci navíc zkomplikovalo zranění Milana Havla, který tak nemohl ve Walesu nastoupit vůbec a který si měl podle původních plánů vytížení s Masopustem rozdělit,“ doplnila reprezentace.

Pražané jsou přístupem vedení národního týmu zklamáni. „Nejednalo se o nic jiného než o hazardování se zdravím přetížených hráčů Slavie i dalších klubů a o poškození zájmů celého českého fotbalu. I když někteří hráči měli před semifinále ve Švédsku zdravotní potíže nebo nebyli po zranění v ideálním fyzickém stavu, chápala Slavia vážnost situace pro český fotbal a podpořila ho uvolněním vyžádaných hráčů,“ uvedla Slavia.

„Od reprezentace jako od strategického partnera jsme očekávali stejný přístup v případě utkání ve Walesu. Slavii a celý český fotbal čeká v příštím týdnu další významná událost - čtvrtfinále Evropské konferenční ligy mezi Feyenoordem a Slavií. Zápas, ve kterém bojujeme i o český koeficient v žebříčku UEFA,“ poznamenala Slavia.

Vedení reprezentace popřálo Masopustovi co nejrychlejší uzdravení a Slavii hodně štěstí proti Feyenoordu. „Upřímně litujeme každého zranění, tím spíš u hráče, který reprezentuje s takovou vášní a hrdostí. S tématem zatížení hráčů na reprezentační úrovni se potýká nejen český národní tým, ale řeší ho celý svět. Rozumíme, že zájmem klubů, tím spíš bojujících v evropských pohárech, je hráčům ulevit, pokud je to možné. Jediným možným řešením v tomto směru je podle našeho názoru komunikace všech stran,“ uvedla reprezentace.

PRVNÍ DOJEM: Obránci nestíhali, zato Souček ukázal, co mají dělat útočníci
Video se připravuje ...

Zatímco Šilhavý udělal v přípravě pět změn v základní sestavě oproti duelu ve Švédsku, Velšané až na brankáře nasadili hráče, kteří v předešlém zápase nebyli v zahajovací jedenáctce.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
48

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud