30. října 2008 • 22:20

Fotbalistky Islandu poprvé postoupily na ME

Autor:
Island stiahol ku dnu aj iných
TOP VIDEA
Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0 Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0
Pardubice - Třinec: Už létají pěsti! Do první bitky se pustili Musil a Holland Pardubice - Třinec: Už létají pěsti! Do první bitky se pustili Musil a Holland
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky Islandu vybojovaly historicky první účast na velkém turnaji. Dnes vyhrály v domácí odvetě baráže o postup na mistrovství Evropy 3:0 nad Irskem a po remíze 1:1 z prvního duelu postoupily.Na šampionát, který se uskuteční příští rok v létě ve Finsku, se z dnešních barážových duelů dostaly také hráčky Ruska, Ukrajiny a Nizozemska.
V baráži hrály také české fotbalistky, ale po porážkách 0:1 a 1:2 s Itálii si ani tentokrát účast na turnaji nevybojovaly.

Výsledky:
Nizozemsko - Španělsko 2:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupilo Nizozemsko, Island - Irsko 3:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Island, Rusko - Skotsko 1:2 (1:0), první zápas 3:2, postoupilo Rusko, Ukrajina - Slovinsko 2:0 (1:0), první zápas 3:0, postoupila Ukrajina.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze