Ano, sehnali Torrese a nadějného stopera Luize. Jenže tyhle nové akvizice stály Chelsea dohromady 75 milionů liber. Astronomickou částku hodlá klub alespoň částečně získat zpátky. A zejména proto se už teď mluví o tom, že Chelsea v létě opustí hned šest velkých jmen. Na "seznamu nechtěných" jsou i hvězdy Drogba s Maloudou a Anelkou.
Drogba, Malouda, Mikel, Bosingwa, Žirkov. Ti všichni mají v létě odejít z Chelsea. Navíc se mluví i o odchodu Anelky, jenž by se nebránil angažmá v USA.
Při tom minimálně čtyři z nich patří do základní sestavy týmu, na Drogbovi s Maloudou a Anelkou stojí téměř celá hra. A najednou se těhle opor klub hodlá zbavit. Proč?
Důvod je jasný. Chelsea potřebuje naplnit kasu, která po drahých nákupech Torrese a Luize utrpěla povážlivou trhlinu.
"Je tady několik velkých jmen s vysokými platy, jejichž výkony šly v letošní sezoně hodně dolů. Pokud se nezlepší, v létě z toho klub vyvodí důsledky," říká zdroj deníku Sun.
A právě zmiňované šestice by se kritika mohla týkat. Bosingwa je často zraněný, hraje málo zápasů (16 oproti 30, do nichž nastoupil Malouda). Drogba s Anelkou jsou sice stále nejlepšími kanonýry týmu, ale určitě už odehráli mnohem lepší sezony. Mikel se Žirkovem zaostávají za očekáváním, Malouda je i přes střílení gólů mezi fanoušky neoblíbený.
Jenže zbavit se hned pěti velkých jmen by bylo od Chelsea hodně troufalé. "Blues" se po celou sezonu potýkají se značně úzkým kádrem, jehož následkem přišla výsledková krize na přelomu roku.
Když se zranili dva, tři hráči, na podzim museli nastupovat věkem téměř junioři (McEachran, Sturridge, Kakuta).
Právě Sturridge s Kakutou odešli na hostování, naopak tým posílil hvězdný Torres a David Luiz, brazilský stoper s velkou budoucností.
Oslabování týmu bez nákupu dalších posil by však bylo ze strany Romana Abramoviče hodně netaktické. Stačí si jen vzpomenout, jak kádr oslabily odchody Ballacka či Deka, kteří by se na podzim Chelsea náramně hodili...