Van Gaalův debut: Testoval systém 3–5–2, United vyhráli 7:0

Autor: pj
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

VIDEO | První zápas? Na jedničku s hvězdičkou! Trenér Louis van Gaal si nemohl přát v Manchesteru United lepší začátek. Byť šlo jen o přípravný duel, jeho tým ukázal velkou sílu. Sedmi góly sestřelil jeden z nejlepších amerických klubů LA Galaxy 7:0. Navíc si zkušený kouč vyzkoušel rozestavení 3–5–2, kterým zaujal odbornou veřejnost už na mistrovství světa s nizozemskou reprezentací.

„Hráli jsme fantasticky. Výsledek je trošku překvapivý, ale byly to nádherné góly, skvělé útočné akce!“ rozplýval se po zápase Louis van Gaal.

Demolici načal útočník Danny Welbeck už ve 13. minutě. Krásnou a technicky umístěnou střelou z obrovské vzdálenosti poslal "rudé ďábly" do vedení. Následovaly dvě branky Waynea Rooneyho a stejným počtem zásahů zazářili také Ashley Young i dvacetiletý obránce Reece James. Ano, i Manchester United našel svého JAMESE!

Nejlepším hráčem zápasu nebyl však zvolen nikdo ze střelců, ale nová posila Ander Herrera. Na klubovém webu pro něj hlasovalo 88 % fanoušků.

Zajímavé je, že si Van Gaal v duelu s LA Galaxy vyzkoušel systém 3–5–2 (při bránění 5–3–2), který naordinoval už Nizozemsku na světovém šampionátu v Brazílii. Po zápase potvrdil, že s ním vyrukuje i do nové sezony s United.

„Jestliže chcete změnit systém, musíte začít hned. Nemáte čas připravovat se na jiné věci. Rozhodl jsem se hrát v tomto rozestavení, protože máme na hráčských postech kvalitu. Ale když to nebude fungovat, můžu změnit systém a vrátit se k rozestavení 4–3–3, na který je tento tým zvyklý,“ řekl Van Gaal s tím, že do dnešního zápasu si jeho svěřenci vyzkoušeli nové rozestavení 3–5–2 pouze dvakrát v tréninkovém zápase jedenáct proti jedenácti.

"Není to moc, ale hráči mi naslouchají. Navíc vždycky záleží na výsledku. A s takovým výsledkem, který jsme uhráli proti LA Galaxy, získají hráči sebevědomí a důvěru v nový systém," věří Van Gaal.

Další přípravný zápas sehraje Manchester United v sobotu proti italskému celku AS Řím.

Radost fotbalistů Manchesteru United po vstřelené brance do sítě LA Galaxy.

ZÁPASY MANCHESTERU UNITED V USA:
24. července, LA Galaxy 7:0 (Pasadena)
26. července, AS Řím (Denver)
30. července, Inter Milán (Washington DC)
2. srpna, Real Madrid (Detroit)

LA Galaxy - Manchester United 0:7
Branky: 13. Welbeck, 41. z pen. a 45. Rooney, 62. a 84. James, 88. a 90. Young.

Sestava v prvním poločase: De Gea - Smalling, Jones, Evans - Valencia, Herrera, Mata, Fletcher, Shaw - Welbeck, Rooney.

Druhý poločas: Lindegaard - Keane, Fletcher, Blackett - Rafael, Kagawa, Cleverley, Herrera, James - Nani, Young.