Cardiff City zkouší Daniela Koláře

Daniel Kolář v dresu Plzně
Daniel Kolář v dresu PlzněZdroj: Jaroslav Legner SPORT
ČTK
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Waleský klub Cardiff City, který ve druhé anglické lize bojuje o postup do Premier League, zkouší plzeňského ofenzivního fotbalistu Daniela Koláře.

Třiadvacetiletý hráč dnes s týmem absolvoval první trénink a ve středu by měl nastoupit k přípravnému utkání proti Merthyru Tydfil. Pokud Kolář na testech zaujme, mohl by do Cardiffu v létě přestoupit.

"Kdyby to vyšlo, byla by to paráda. Jsem tady den a všechno mě nadchlo. Mají nový stadion, parádní zázemí. Je to prostě jiný svět," řekl ČTK Kolář. Bývalý hráč Blšan a pražské Sparty, který do západočeského klubu zamířil loni v září, ještě v neděli odehrál ligový zápas v Českých Budějovicích a na začátku týdne překvapivě zamířil do waleské metropole, kde mu testy domluvil manažer Ondřej Chovanec.

Do Plzně se má Kolář vrátit během čtvrtka."Seběhlo se to všechno dost narychlo. Ale jsem rád za to, že jsem takovou možnost dostal. Dneska jsem si už zatrénoval, myslím, že mě kluci mezi sebe vzali dobře," pochvaloval si ofenzivní hráč, který může nastupovat v záloze i na hrotu útoku. "

Další jednání s waleským klubem ohledně Dana bychom mohli vést až po skončení testů," řekl ČTK tiskový mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.Koláře by v Cardiffu lákala možnost zahrát si Premier League. Nejlepší waleský klub pravidelně hraje anglické soutěže a ve druhé lize nyní okupuje šestou pozici. Z ní by se kvalifikoval do play off o účast v nejvyšší soutěži.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů