Premier League | Shearer nezachránil Newcastle. Odejde? | iSport.cz
25. května 2009 • 11:07

Shearer nezachránil Newcastle. Odejde?

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Alan Shearer se svým asistentem.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před sezonou s tím nikdo nepočítal. Vedení Newcastlu United každoročně střádalo plány na to, aby se klub kvalifikoval do evropských pohárů. Letos ale hrál o záchranu. A ani tento boj „straky“ nezvládly. „Vinu neseme všichni. I majitel,“ řekl kouč Alan Shearer.Shearer, legenda klubu, se do Newcastlu vracel s fanfárami. Fanoušci si od něj slibovali, že svými zkušenostmi dopomůže zabránit sestupu. Ale neuspěl.

O víkendu bylo definitivně stvrzeno, že Newcastle bude po 16 letech hrát v příštím ročníku pouze Championship, tedy druhou anglickou ligu.

Kdo nese hlavní díl viny? Prý všichni. Alespoň to tvrdí Shearer, který se nebál zahrnout mezi viníky i svého nadřízeného, majitele Mikea Ashleyho.

„Selhala spousta lidí. Já, Joe Kinnear, Kevin Keegan, Chris Hughton i Mike Ashley,“ uvedl bývalý anglický útočník.

„Přišel jsem s očekáváním, že se negativní věci otočí v pozitivní, proto jsem jeden z těch, kteří tenhle boj nezvládli. Vidím, jak to fanoušci nesou těžce. I mě to bolí, protože Newcastle miluji,“ hlesl zklamaně.

Zda Shearer zůstane na lavičce „strak“, rozhodnou následující týdny.

„Každý chce vědět, jestli zůstanu. Ale to momentálně nedokáži říct. Sednu si s majiteli a prezidentem klubu a řeknu jim svůj názor. Zatím jsem neměl čas přemýšlet o tom, jestli je pro Newcastle dobré, abych zůstal,“ uvedl Shearer.

Práce v klubu se ale vzdát nechce. Přiznává, že každé ráno vstával do práce s chutí. „Už vím, že trénovat na vrcholové úrovni je hodně návykové. Dennodenně jsem se těšil na nové výzvy,“ prozradil.

Vedení klubu v tiskové zprávě vyjádřilo nad sestupem obrovské zklamání a oznámilo, že o Shearerově budoucnosti se může rozhodnout již tento týden.

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud