PSG bez Messiho a Neymara vyhrálo i potřetí, proti Brestu se trefil Mbappé

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

I bez nové hvězdné posily Lionela Messiho, který zatím stále jen trénuje, zvítězili fotbalisté Paris St. Germain na hřišti Brestu 4:2 a také po třetím kole francouzské ligy vedou tabulku s plným bodovým ziskem.

Po gólu Andera Herrery a hlavičce Kyliana Mbappého vedl favorit 2:0, ale před koncem prvního poločasu snížil Franck Honorat. V 73. minutě se trefil z velké dálky Idrissa Gueye a Pařížané opět vedli o dvě branky. Pět minut před koncem však ještě zdramatizoval závěr zápasu Steve Mounié. V nastaveném čase upravil na konečných 4:2 pro úřadujícího vicemistra Ángel di María. Stejným poměrem vyhrál PSG v minulém kole nad Štrasburkem.

Kromě Messiho zatím nenastoupil ani další kanonýr Neymar či obránce Sergio Ramos, kterého po příchodu z Realu Madrid trápí zranění.

Monako podlehlo Lens

Fotbalisté Monaka podlehli ve francouzské lize Lens 0:2 a po třech zápasech mají na kontě pouze bod. Knížecí klub, který ve třetím předkole Ligy mistrů vyřadil pražskou Spartu, se na startu nového ročníku trápí. Klopýtá v domácí soutěži a ideálně nerozehrál ani play off o milionářskou soutěž. V prvním zápase na domácím stadionu podlehl Šachtaru Doněck 0:1.

Trenér Niko Kovač udělal před zápasem s Lens několik změn, hráči z lavičky ale duel nezvládli. Racing poslal v 51. minutě do vedení Ignatius Ganago a druhou branku vstřelil v nastavení Simon Banza. Monako se nedokázalo prosadit ani po vyloučení záložníka Doucoureho, který hosty oslabil v 61. minutě.

Francouzská fotbalová liga - 3. kolo:

Brest - Paris St. Germain 2:4
Branky: 42. Honorat, 85. Mounié - 23. Herrera, 36. Mbappé, 73. Gueye, 90.+1 Di María.

Monako - Lens 0:2
Branky: 51. Ganago, 90+4. Banza

21:00 St. Etienne - Lille.

1. Paris SG 38 26 8 4 90:36 86
2. Marseille 38 21 8 9 63:38 71
3. Monaco 38 20 9 9 65:40 69
4. Nice 38 20 7 11 52:36 67
5. Rennais 38 20 6 12 82:40 66