Mbappé nasázel na závěr hattrick. Monako ztratilo přímý postup do LM

Autor: ČTK, adl
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalový útočník Kylian Mbappé zařídil hattrickem jasnou výhru mistrovského Paris St. Germain 5:0 nad sestupujícími Metami v závěrečném 38. kole francouzské ligy. Stylově tak oslavil sobotní prodloužení smlouvy s klubem o další tři roky. Z druhého místa jde přímo do Ligy mistrů Marseille, které zdolalo Štrasburk 4:0. Monako po gólu v samotném závěru remizovalo na hřišti Lens 2:2 a musí do 3. předkola soutěže.

Pařížané rozhodli o jednoznačném triumfu v rozmezí 25. až 31. minuty, kdy se trefili dvakrát Mbappé a jednou Neymar. Mbappé dokončil hattrick krátce po změně stran a díky 28 zásahům se stal nejlepším střelcem sezony Ligue 1. Konečné skóre stanovil Di María.

Mety po debaklu sestoupily do druhé ligy společně s Bordeaux, které nezachránilo ani vítězství 4:2 v Brestu. Girondins s asistentem trenéra Jaroslavem Plašilem, který v únoru krátce tým vedl jako dočasný hlavní kouč, opouštějí nejvyšší soutěž po 30 letech. Osmnácté skončilo St. Etienne a bude hrát baráž s Auxerre.

Monako se před posledním kolem drželo před Marseille na druhém místě díky lepšímu skóre, jenže ho neudrželo. V Lens sice otočilo výsledek z 0:1 na 2:1, v páté minutě nastavení však inkasovalo a skončilo třetí. Naopak Marseille nezaváhala, k čemuž dvěma góly přispěl Gerson.