Inter prohrál doma, dotáhl se na něj rival. Neapol zabrala proti Udine

Autor: ČTK, adl
1
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Fotbalisté Interu Milán v italské lize doma překvapivě podlehli Sassuolu 1:2 a v sezoně Serie A poprvé ztratili body. „Nerazzurri“ vedou tabulku o skóre před městským rivalem AC, který v šestém kole zvítězil na hřišti nováčka Cagliari po obratu 3:1. Obhájce titulu z Neapole na svém hřišti porazil Udine 4:1.

Favorizovaný Inter na San Siru otevřel skóre v nastavení první půle zásluhou Dumfriese. Hosté ale po změně stran skóre otočili po brankách Bajramiho a Berardiho. Sassuolo tak po sobotním triumfu 4:2 nad Juventusem Turín zaskočilo dalšího favorita a je osmé.

Neapolský tým nakročil k výhře už v prvním dějství, kdy se trefili Zieliňski z pokutového kopu a Osimhen. Necelou čtvrt hodiny před koncem zvýšil Kvaracchelija. Za Udine snížil Samardžič, vzápětí však přidal čtvrtou domácí branku další střídající hráč Simeone. Úřadující šampioni naplno bodovali po třech kolech, z pátého místa ztrácí na čelo čtyři body.

Cagliari bez zraněného záložníka Jakuba Jankta poslal do vedení ve 29. minutě Luvumbo, ale AC ještě do přestávky otočil skóre po dorážkách Okafora a Tomoriho. V 60. minutě přidal pojistku hostů Loftus-Cheek umístěnou ranou. Milánský tým vyhrál pátý z šesti duelů v této sezoně Serie A. Cagliari se dvěma body kleslo na poslední příčku.

Bergamo zvítězilo ve Veroně 1:0 gólem Koopmeinerse z 13. minuty. Atalanta venku naplno bodovala po dvou porážkách za sebou a je na čtvrté pozici.

Neapol - Udine 4:1
Branky: 19. Zieliňski z pen., 39. Osimhen, 74. Kvaracchelija, 82. Simeone - 81. Samardžič

1. Inter Milán 34 28 5 1 81:18 89
2. AC Milán 34 21 7 6 64:39 70
3. Juventus 34 18 11 5 47:26 65
4. Bologna 34 17 12 5 49:27 63
5. AS Řím 33 17 7 9 59:39 58
6. Lazio 34 17 4 13 43:35 55
7. Atalanta 32 16 6 10 59:37 54
8. Neapol 33 13 10 10 50:41 49