Inter si poradil s Neapolí a vede

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Drtivým nástupem do zápasu rozhodli fotbalisté Interu Milán zápas pátého kola italské ligy s Neapolí, kterou porazili 3:1. Obhájci titulu zvládli utkání i bez distancovaného kouče Josého Mourinha a po pěti minutách vedli po gólech útočníků Samuela Eto'a a Diega Milita 2:0.

Ve 32. minutě zvýšil náskok domácích obránce Lúcio, teprve pak se prosadil i soupeř.

Inter se posunul do čela tabulky o bod před Juventus, který má o zápas méně a ještě neztratil ani bod.

První bod v sezoně získalo Bergamo, na jehož lavičce si odbyl premiéru Antonio Conte. Poslední tým tabulky remizoval 0:0 s Catanií. Bývalý záložník Juventusu a italské reprezentace Conte, jenž v pondělí nahradil Angela Gregucciho, byl tři minuty před koncem vykázán na tribunu za protesty.

Rozpačitý vstup do sezony potvrdil AC Milán, který prohrál 0:1 v Udine. Zápas rozhodl Antonio Di Natale, který dal sedmý gól v pátém zápase a upevnil si vedení v tabulce střelců. Milán, v jehož dresu se neobjevil Marek Jankulovski, dohrával zápas bez vyloučeného Flaminiho.

Bari - Cagliari 0:1
(77. Nene)

Bergamo - Catania 0:0

Boloňa - Livorno 2:0 (35. Portanova, 53. Di Vaio)

Fiorentina - Sampdoria Janov 2:0 (25. Jovetič, 66. Gilardino)

Inter Milán - Neapol 3:1 (3. Eto'o, 5. Milito, 32. Lúcio - 37. Lavezzi)

Lazio Řím - Parma 1:2 (42. Zárate z pen. - 21. Božinov, 45. Amoruso z pen.)

Palermo - AS Řím 3:3 (40. Budan, 45. Miccoli, 56. Nocerino - 20. Brighi, 44. Budisso, 88. Totti z pen.)

Siena - Chievo 0:0

Udine - AC Milán 1:0 (22. Di Natale)