Bílek: Sparta bude znovu silná | iSport.cz
26. prosince 2008 • 17:32

Bílek: Sparta bude znovu silná

Autor: ČTK
Michal Bílek
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michal Bílek se na tradičním vánočním turnaji fotbalových internacionálů v pražském Edenu představil poprvé jako trenér Ružomberoku. Třiačtyřicetiletý kouč zamířil do klubu v červnu a první půlrok na Slovensku si pochvaluje.V jarní části hodlá s týmem zaútočit na pohárovou trofej spojenou s účastí v Poháru UEFA a v lize chce atakovat čtvrtou příčku. Na hořký konec angažmá ve Spartě už nemyslí. Bílek dostal před sezonou za úkol vylepšit sedmé místo z předešlého ročníku.

Zatím jej plní, po podzimu figuruje Ružomberok na šesté pozici a navíc má našlápnuto k úspěchu ve Slovenském poháru, kde postoupil už do semifinále. "To je pro nás veliké plus. Jednoznačným cílem je pohár vyhrát a dostat se do Poháru UEFA," řekl dnes Bílek ČTK a deníku Sport.

O ligových ambicích mluvil opatrně, neboť klub možná opustí někteří klíčoví hráči. "Máme ztrátu dva body na čtvrté místo, v silách mužstva to určitě je. Ale uvidíme, jak bude mužstvo vypadat. Mělo by dojít k určitým odchodům, o klíčové hráče je vždycky zájem. Jirky Maška by se to ale týkat nemělo," připomněl Bílek českého útočníka.

Působení na Slovensku si pochvaluje. "Třeba Žilina ukázala, že má kvalitní tým, se Slavií byla pravděpodobně lepší. Ukázala, že špička slovenské ligy má kvalitu a že ty nejlepší týmy by se u nás prosadily.

"Potíže mu nedělají ani skromnější podmínky, než měl ve Spartě. "Tyhle změny moc neprožívám. Zažil jsem to v Blšanech, kde jsem byl naprosto spokojený a trénování mě tam bavilo. Pak se splnil sen trénovat Spartu. Podmínky vůbec neřeším a soustředím se na svoji práci," řekl Bílek.

Je jedním z pěti trenérů, kteří "přežili" podzim. Naopak sedm týmů už kouče změnilo. "Je pravda, že se na Slovensku ti trenéři mění častěji než tady. Ale netuším, čím to je. Já ohrožení své pozice necítil," řekl třiačtyřicetiletý kouč.

Na zklamání z hořkého konce ve Spartě už pomalu zapomíná. Po prohře v 29. kole s Ostravou oznámil Bílek svůj odchod po skončení sezony a následující den byl letenským vedením odvolán.

"Zpětně bych nic neměnil. Tak, jak jsem tehdy reagoval, bych reagoval znovu," prohlásil.Na Spartu nezanevřel, a proto ho mrzí bídné postavení týmu v lize. "Spartu jsem v některých zápasech samozřejmě viděl a jako sparťan bych si přál, aby skončila co nejvýš.

Sparta se dostala se do určitých problémů, ale věřím, že během zimní přestávky vhodně doplní kádr. Musí ho doplnit. A dostane se neříkám na úplnou špičku, protože Slavia to má dobře rozehrané, ale na druhé místo za ni. Sparta bude znovu silná," mínil Bílek.

V dresu týmu Nike se dnes potkal s mnoha bývalými sparťany a třeba i nynějším letenským trenérem Jozefem Chovancem, takže přišla řeč i na dění v největším českém klubu. "Turnaj zápasy nekončí, jdeme pak společně na večeři.

Určitě stačíme probrat i podzim. Zatím jsme se o Spartě nebavili, ale pravděpodobně na to dojde. Hlavní je, že jsme se sešli, na to se vždycky těším. Šestadvacátý prosinec je jediný den, kdy se dáváme dohromady," dodal Bílek.

 
Články odjinud


Články odjinud