Mourinho si vynutil vyhazov ředitele Valdana | iSport.cz
25. května 2011 • 21:28

Mourinho si vynutil vyhazov ředitele Valdana

Autor: ČTK
Mourinho si nakonec vynutil Valdanův vyhazov
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Ve fotbalovém Realu Madrid končí generální ředitel Jorge Valdano, jehož odchod si podle španělských médií vynutil trenér José Mourinho. Portugalský kouč, jenž měl s bývalý útočníkem "Bílého baletu" a argentinské reprezentace spory, vyzval prezidenta klubu Florentina Péreze, aby Valdana odvolal. Představenstvo Realu dnes večer Mourinhovu požadavku vyhovělo.Valdano byl dlouho Pérezovou pravou rukou, ale s Mourinhem si nerozuměl. Bývalému trenérovi Chelsea a Interu Milán se nelíbila přestupová politika pětapadesátiletého manažera a chtěl, aby Valdano nezasahoval do týmových záležitostí.

Valdano, jenž vyhrál s Realem španělskou ligu jako hráč (dvakrát) i jako trenér (v roce 1995) nesouhlasil s Mourinhovými kontroverzními metodami, provokativními výroky a častými stížnostmi na rozhodčí.

"Rozhodli jsme se ukončit smlouvu s Jorgem Valdanem. Zkušenost z letošní sezony nám ukázala, že je třeba změnit organizační strukturu a svěřit více pravomocí přímo trenérovi, abychom zabránili tomu, že to mezi týmem a vedením nebude fungovat," uvedl Pérez na tiskové konferenci.

"Nechci skrývat, že je to pro mě bolestné rozhodnutí, ale muselo padnout. Měli jsme tu dva muže, kteří řídili tým po sportovní stránce, ale nerozuměli si," prohlásil šéf Realu.

Valdano podle agentury Reuters upadl u Mourinha v nemilost už před několika lety, když v novinovém sloupku kritizoval jeho taktiku v době, kdy Portugalec vedl Chelsea. V Madridu se kouč naštval na funkcionáře, když Argentinec zpochybnil Mourinhův požadavek na posílení útoku poté, co na dlouhou dobu vypadl ze stavy zraněný Gonzalo Higuaín.

Jako trenér vedl Valdano Real v letech 1994 a 1996. Pak trénoval Valencii, ale v roce 2004 se do madridského klubu vrátil jako manažer a nesmazatelně se zapsal do jeho historie drahými nákupy hvězd Luíse Figa, Ronalda, Davida Beckhama či Zinédina Zidana.

 
25. kolo
Články odjinud


Články odjinud