Maradona: Mourinho s Realem vyhraje Ligu mistrů | iSport.cz
22. listopadu 2010 • 02:05

Maradona: Mourinho s Realem vyhraje Ligu mistrů

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Setkání jak z nejdivočejších snů fotbalových fanoušků. Argentinský maestro Diego Maradona navštívil o víkendu novodobé "Galácticos" z Realu Madrid v čele s Cristianem Ronaldem!A když si pohovořil s hráči i koučem José Mourinhem, rozpovídal se Maradona pro klubovou televizi. O hráčích Realu, jejich úspěšném trenérovi, ale i o tom, jestli má madridský velkoklub šanci vyhrát Ligu mistrů.


Jak byste ohodnotil Mourinha jako kouče?
"Je skvělý. Nechává hráče bavit se, ale zároveň umí v týmu vytvořit disciplínu. Celé mužstvo táhne za jeden provaz. A to díky Mourinhovi. Když se podíváte na soupisku Realu, možná si říkáte, že je to jen seznam velkých osobností, jednotlivců. Ale teprve zblízka poznáte, jak skvělá atmosféra a týmový duch tu panuje. I za to může Real děkovat právě Mourihnovi."

S kterými hráči jste po tréninku hovořil?
"Chvilku jsem mluvil s Ronaldem, Di Mariou, Garayem a Ramosem. Dokonce i s Casillasem. Celý trénink na mě působil výborně a uvolněně, každý hráč měl pozitivní přístup. Mourinho v klubu vytvořil zdravou konkurenci. Fanoušci můžou být v klidu, to přitom nebývalo u Realu Madrid vždycky zvykem. Dřív rozebírali každého hráče, každou sestavu, hned kritizovali. Teď už ne, teď si na stadion v klidu chodí užít fotbal."

Co si vůbec vybavíte, když se řekne José Mourinho?
"Je v top dvě nebo tři trenérů na světě. Spolu s Pepem Guardiolou. Oba se můžou chlubit parádními úspěchy. S Mourinhem jsem se spřátelil při své nedávné návštěvě Itálie. Při prvním setkání jsme spolu mluvili tři hodiny! Hodně mi prozradil o svých metodách, o tom, jak jedná s hráči. Respektuje je. Přitom trenéři právě v tomhle dělají hodně chyb. Kouče nemusí mít rádi diváci nebo média. Důležité je, když ho respektují hráči."

A co říkáte na tlak, který na Mourinha vytváří právě média?
"Podle mě mu to nevadí, je nad věcí. Mourinho dělá, co uzná za vhodné. A vyhrává. Je to osobnost. Koučovat tým jako je Real není jednoduché a každý, kdo fotbalu rozumí, musí uznat, že Mourinho si vede skvěle."

Dovede Mourinho Real Madrid k triumfu v Lize mistrů?
"Především potřebuje čas. Aby se sehrál tým, aby se poznali hráči. V Interu mu jej dali a Ligu mistrů s ním vyhrál. Po více než padesáti letech! Pokud se mu dostane stejné trpělivosti i zde, jsem přesvědčen, že trofej pro vítěze Ligy mistrů přinese i Realu Madrid."

Blíží se zápas s Barcelonou – El Clásico. Kdo vyhraje?
"Oba týmy začaly sezonu výtečně. A tenhle zápas bude nesmírně důležitý, bude to klíčové utkání sezony. Bude to souboj Mourinhova přístupu s tím barcelonským. Nerozhodne ho technika nebo fotbalovost, ale mentální síla obou týmů a odhodlanost. Kdo bude v tomhle silnější, zvítězí."


Diego Maradona vymýšlí taktiku na Němce
Diego Maradona vymýšlí taktiku na Němce

Vstoupit do diskuse
1
36. kolo
Články odjinud


Články odjinud