1. srpna 2018 • 23:10

Skvělý Čech nadchl fanoušky! Proti Chelsea bodoval při penaltách

Sparta - Mladá Boleslav: Boleslavská obrana v rozkladu, Tetteh přidal třetí gól! Sparta - Mladá Boleslav: Boleslavská obrana v rozkladu, Tetteh přidal třetí gól!
Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát

Vyklízet pozici mladší, perspektivnější a vcelku drahé posile? S tím na Petra Čecha nechoďte. Český gólman na přípravném turné znovu předvedl, co i v 36letech dokáže. V rámci International Champions Cupu se při zápase v Dublinu vytáhl v pikantním souboji s Chelsea. Arsenal nakonec zvítězil po penaltovém rozstřelu 2:1, český kapitán v brance byl nejlepším hráčem týmu.

Arsenal nastoupil proti londýnskému rivalovi v takřka nejsilnější sestavě, nicméně začal katastrofálně. Čech už v páté minutě lovil míč z brány po nechytatelné hlavičce Rudigera.

Mužstvo pod novým koučem Emerym nestíhalo ani v dalších minutách, v prvním poločase vůbec nevystřelilo na bránu. Jenže mělo v bráně českého borce, který tým s kapitánskou páskou na ruce držel nad vodou.

Čech se vyznamenal především proti hroťákovi Moratovi. Útočník Chelsea mohl v klidu za první poločas oslavit hattrick, jenže zkušený gólman mu pokaždé stál v cestě. Vrcholem byla patnáctá minuta, kdy mu Čech skvělým skokem vystihl penaltu a připsal si perfektní zákrok. Zlikvidoval i další dva nebezpečné nájezdy španělského kanonýra, který jen marně schovával hlavu do dlaní.

Fanoušci se po prvním poločase na sociálních sítích předháněli v superlativech směrem k českému gólmanovi. „Čech je perfektní. Je jako skála. Myslel jsem, že po minulé sezoně skončil. Teď vidím, že jsem se mýlil. Je skvělý, už máme jedničku!“ znělo v komentářích k utkání.

Utkání nakonec dospělo až do penaltového rozstřelu, vyrovnání pro Arsenal zařídil v nastavení střídající Lacazette. Při penaltách bylo prvních pět střelců na obou stranách úspěšných.

Hrdinou se pak stal znovu Čech, který v šesté sérii vyrazil pokus Loftuse-Cheeka. Na druhé straně proměnil Iwobi a Arsenal slavil vítězství, ke kterému velkou měrou přispěl nejlepší český fotbalista poslední dekády.

Přitom se celé léto mluví o tom, že Čech spíš vyklidí pozice a bude si hledat jiný klub. Arsenal přivedl za velké peníze z Leverkusenu Bernda Lena, šestadvacetiletého kvalitního gólmana v ideálním věku a s velkou perspektivou. S jasnou vizí, že se má stát novou jedničkou a oporou „kanonýrů“.

Čech ale evidentně nechce vzdát boj o týmovou jedničku snadno. Na přípravném kempu maká jako o život a snaží se zaujmout nového kouče Emeryho, který vystřídal klubovou ikonu Arséne Wengera. Zápas v irském Dublinu mu velmi sedl a řekl si o to, aby v brance zůstal i pro start nadcházející sezony.

Arsenal čeká ještě poslední příprava s Laziem Řím ve Stockholmu, o týden později už vstupuje do Premier League ostrým šlágrem s Manchesterem City.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)