Stark prožil těžké chvíle na MS dvacítek | iSport.cz
10. října 2008 • 09:04

Stark prožil těžké chvíle na MS dvacítek

Autor: ČTK
Wolfgang Stark
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý sudí Wolfgang Stark, který bude řídit sobotní zápas českých fotbalistů v Polsku, má za sebou bohatou kariéru, během níž se dostal i do Ligy mistrů. Své nejtěžší okamžiky zažil loni na mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě.Stark v semifinálovém duelu vyloučil dva hráče a rozdal dalších sedm karet Chilanům a dvě Argentincům. Po zápase mladí chilští hráči sudího málem fyzicky napadli, zasahovat musela i policie, z hlediště na něj po zápase létalo kdeco.

Dodnes kolují po internetu žertovné sestřihy jeho diskutabilních výroků.
Osmatřicetiletý bankovní úředník z Landshutu je považován za nástupce Markuse Merka, který byl dokonce Starkovým mentorem při vstupu do velkého fotbalu.

Se zápasy českých týmů má Stark bohaté zkušenosti, rozhodoval už pět utkání. Poprvé před osmi lety jako nováček na mezinárodní scéně řídil duel čtvrtého kola Poháru Intertoto mezi Blšany a Olomoucí (0:0).

Byl u toho, když Sparta v Lize mistrů vyhrála 2:0 v Portu, pískal také další duely Ligy mistrů: Fenerbahce - Sparta 1:0 a Sparta - Arsenal 0:2. Národnímu týmu zatím nosí štěstí - v roce 2003 byl u senzační výhry českých fotbalistů 2:0 na půdě Francie.

Stark dostává pravidelně šanci v Lize mistrů, naposledy řídil v září zápas Manchester United - Villarreal 0:0. Bundesligu začal pískat už v roce 1997, o dva roky později se stal mezinárodním sudím FIFA.

Jeho první velkou akcí bylo MS sedmnáctek na Novém Zélandu, řídil také mistrovství Evropy osmnáctek, nějaký čas působil v roce 2001 jak host v japonské lize.

Témata:  fotbal, stark, sport, kvalifikace, ms
Články odjinud


Články odjinud