28. července 2009 • 10:11

Obama se přimlouval u Blattera za MS v USA

Autor:
Na obamu hereččiny vnady neúčinkovaly
TOP VIDEA
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký prezident Barack Obama přijal v pondělí v Bílém domě předsedu Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera a lobboval u něj za přidělení mistrovství světa Spojeným státům.Američané, kteří šampionát organizovali v roce 1994, by turnaj znovu rádi hostili v letech 2018 nebo 2022. O pořadateli FIFA rozhodne v prosinci příštího roku.

Blatter pozval Obamu na nejbližší šampionát, který bude hostit příští rok Jihoafrická republika. Zároveň mu při soukromé debatě v Oválné pracovně daroval míč, s nímž si prý americký prezident ihned zakopal.

Šéf FIFA věnoval Obamovi balon z nedávného Poháru FIFA v JAR, kde se fotbalisté USA senzačně probojovali až do finále. V něm podlehli 2:3 Brazílii, přestože vedli už 2:0.

"Řekl jsem mu, že je to míč z prvního poločasu," žertoval Blatter, jenž se má dnes v Curychu setkat s novým předsedou ČMFS Ivanem Haškem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, Obama
 Klasická verze
Mobilní verze