VIDEO: Korupce v Brazílii. Za devět minut devět gólů | iSport.cz
17. října 2009 • 13:15

VIDEO: Korupce v Brazílii. Za devět minut devět gólů

Autor: ČTK, spo
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Opava – Olomouc: Červená karta! Hrabina míří do sprch po zákroku na Látala
Jan Koller o knize se Sportem: Moje kariéra byla opravdu sen
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Úřady brazilského státu Maranhao prošetřují podezřelý zápas tamní druhé ligy. Celek Viana Esporte Club totiž za viditelného přispění hráčů soupeře vstřelil v posledních devíti minutách zápasu devět gólů a výhra 11:0 nad Chapadinhou mu dala jistotu postupu do nejvyšší soutěže. 

"Naprosto jsme selhali," bránil se v deníku GloboEsporte obviněním ředitel Chapadinhy Gil Lopes. "Splnili jsme povinnost. Chcete nás trestat za to, že jsme vyhráli?" přidal trenér Viany Braide Ribeiro.

Jeho tým přitom ještě v 80. minutě čtvrtečního zápasu vedl jen 2:0, když první poločas skončil bez branek.

Na podezřelé okolnosti upozornil tým Motorcycle Club, který s Vianou na dálku soupeřil o postup. Ani on však nemusí mít čisté svědomí, protože k vítězství 5:1 nad Santa Quiteriou mu pomohly tři penalty, další navíc neproměnil.

Jeden ze snadných gólů, celkem jich za devět minut padlo devět Jeden ze snadných gólů, celkem jich za devět minut padlo devětFoto www.youtube.com


Pokud by se obvinění ukázala jako pravdivá, hrozí podle brazilských médií hráčům Chapadinhy vysoké tresty a výsledek by mohl být anulován.

"Všichni vědí, že Chapadinha by za normálních okolností prohrála, ale ne takovým rozdílem. Tohle je skandál," uvedl prezident fotbalového svazu v Maranhau Alberto Ferreira.

Témata:  fotbal, korupce, brazílie, sport
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud