Brankář Jan Stejskal uznává, že Italové kopou penalty lépe | iSport.cz
Stanislav Hrabě
30. května 2014 • 20:36

Brankář Jan Stejskal uznává, že Italové kopou penalty lépe

Reklama
Mezinárodní střetnutí vítězů české a italské části uzmuli pro sebe studenti domácího Liceo Scientifico Renato Donatelli
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TERNI | Vychytal své chrudimské škole v penaltovém rozstřelu vítězství ve 3. ročníku Poháru Josefa Masopusta, na italské snajpry ovšem sedmnáctiletý brankář slavného jména Jan Stejskal nevyzrál. Mezinárodní střetnutí vítězů české a italské části uzmuli pro sebe studenti domácího Liceo Scientifico Renato Donatelli, když po remíze 1:1 dominovali na střely ze značky pokutového kopu 4:1.„Dosáhli jste toho moc, jsem na vás hrdý a budu na vás vzpomínat do konce života,“ chválil ředitel chrudimské školy Bohemia Jaroslav Pacina své žáky, kteří jeli 1300 km do srdce italské boty regionu Umbria, kde podlehli vítězi italské části Poháru Josefa Masopusta na střely ze značky pokutového kopu. „Užili jsme si to, jsme rádi, že jste tady byli,“ přiznal po rozplynutí okamžitého rozčarování brankář Jan Stejskal.

Hrdina pražského finále, kde rovněž v penaltovém rozstřelu zlikvidoval soupeři tři pokusy, tentokrát neuspěl ani jednou, i když domácí rozhodčí jediný jeho chycený pokus nařídil opakovat pro předčasné vyběhnutí. „Italové to kopali líp. Nahoru a prudce,“ uznal Stejskal.

Mezinárodní střetnutí vítězů české a italské části uzmuli pro sebe studenti domácího Liceo Scientifico Renato Donatell
720p 480p 360p 240p 240p

Chrudimští střelci ovšem selhali. Jako první, tedy ten tutový, šel nejlepší střelce s devíti zásahy pražského turnaje Marek Netušil a poslal slabou střelu vedle. „Bylo to hrozný, moc se stydím,“ nehledal výmluvy na umělý povrch.

Přitom český vyslanec dlouho vedl, v prvním poločase se krásně trefil záložník David Motl. „Hezky mi to skočilo na levačku, tak jsem to tam práskl,“ popisoval gólovou střelu. První trefa v italském prostředí! Kdy bude následovat další? „Věřím, že ještě nějaká šance bude,“ hledí směle k budoucnosti Motl. „Už jsem si vyzkoušel, jaké to je,“ dodává.

Na další střetnutí se těší i brankář Stejskal, který také poprvé nastoupil proti italskému týmu. „Příště jim to vrátíme,“ vzkazuje následovníkům čtyřnásobných mistrů světa. „Třeba v nároďáku,“ slibuje člen českého mládežnického výběru do 17 let.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud