Stanislav Hrabě
30. května 2014 • 20:36

Brankář Jan Stejskal uznává, že Italové kopou penalty lépe

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kaderka v poutech: tenisový svaz přebírá krizový manažer Stočes
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TERNI | Vychytal své chrudimské škole v penaltovém rozstřelu vítězství ve 3. ročníku Poháru Josefa Masopusta, na italské snajpry ovšem sedmnáctiletý brankář slavného jména Jan Stejskal nevyzrál. Mezinárodní střetnutí vítězů české a italské části uzmuli pro sebe studenti domácího Liceo Scientifico Renato Donatelli, když po remíze 1:1 dominovali na střely ze značky pokutového kopu 4:1.„Dosáhli jste toho moc, jsem na vás hrdý a budu na vás vzpomínat do konce života,“ chválil ředitel chrudimské školy Bohemia Jaroslav Pacina své žáky, kteří jeli 1300 km do srdce italské boty regionu Umbria, kde podlehli vítězi italské části Poháru Josefa Masopusta na střely ze značky pokutového kopu. „Užili jsme si to, jsme rádi, že jste tady byli,“ přiznal po rozplynutí okamžitého rozčarování brankář Jan Stejskal.

Hrdina pražského finále, kde rovněž v penaltovém rozstřelu zlikvidoval soupeři tři pokusy, tentokrát neuspěl ani jednou, i když domácí rozhodčí jediný jeho chycený pokus nařídil opakovat pro předčasné vyběhnutí. „Italové to kopali líp. Nahoru a prudce,“ uznal Stejskal.

Mezinárodní střetnutí vítězů české a italské části uzmuli pro sebe studenti domácího Liceo Scientifico Renato Donatell
Video se připravuje ...

Chrudimští střelci ovšem selhali. Jako první, tedy ten tutový, šel nejlepší střelce s devíti zásahy pražského turnaje Marek Netušil a poslal slabou střelu vedle. „Bylo to hrozný, moc se stydím,“ nehledal výmluvy na umělý povrch.

Přitom český vyslanec dlouho vedl, v prvním poločase se krásně trefil záložník David Motl. „Hezky mi to skočilo na levačku, tak jsem to tam práskl,“ popisoval gólovou střelu. První trefa v italském prostředí! Kdy bude následovat další? „Věřím, že ještě nějaká šance bude,“ hledí směle k budoucnosti Motl. „Už jsem si vyzkoušel, jaké to je,“ dodává.

Na další střetnutí se těší i brankář Stejskal, který také poprvé nastoupil proti italskému týmu. „Příště jim to vrátíme,“ vzkazuje následovníkům čtyřnásobných mistrů světa. „Třeba v nároďáku,“ slibuje člen českého mládežnického výběru do 17 let.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud