Má tři tituly, teď Střihavka hledá práci. Pálí za tým hráčů bez angažmá | iSport.cz
6. července 2015 • 04:56

Má tři tituly, teď Střihavka hledá práci. Pálí za tým hráčů bez angažmá

Autor:
Útočník David Střihavka je momentálně bez angažmá, góly ale střílí pořád. Za tým hráčů bez angažmá, kterému pomohl k výhře nad Portugalci.
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má tři mistrovské tituly. Pohár pro šampiony zvedal útočník David Střihavka nad hlavu se Spartou, Slavií i Viktorií Plzeň. Teď ale hledá nový klub a střílí góly za český výběr hráčů bez angažmá. Ten proklouzl v turnaji FIFPro už do semifinále, když naposledy vyhrál v Portugalsku 3:1. A Střihavka dal opět gól. „Je mi dvaatřicet a nemám na očích růžové brýle, nečekám, že ještě zavolá bundesliga,“ říká realisticky, ale nikoliv rezignovaně. Nějaké nabídky už také dostal.Poslední sezona mu vyšla, střílel góly v dresu slovenské Banské Bystrice, stejně jako později v libanonském Racingu Bejrút. Jenže teď je bez práce. „Ten pocit není nic moc. Fyzicky i psychicky jsem na tom lépe, než když jsem byl mladší. Po třicítce už je to ale prostě s hledáním angažmá složitější,“ vypráví.

Zkušeností má na rozdávání, fotbal si zahrál i v exotických podmínkách – v Libanonu. Tvrdí, že to byla ohromná zkušenost. „Kdo o té zemi moc neví, tak vnímá jen to, že se tam válčí a jít tam hrát je šílenost. Ale realita je často úplně jiná. Je to nádherná země a to angažmá tam bylo fantastické,“ vykládá přesvědčivě. „Samozřejmě si musíte na nějaké věci zvyknout, ale je tam hodně sluníčka, moře,“ dodává.

Proč to tedy v klubu zabalil? „Jaro se nám povedlo, dal jsem i dost gólů a my se zachránili. Skončila mi tam smlouva, navíc se měnil management klubu, tak to nedopadlo,“ dodává.

Střihavka: Člověk musí zahodit ego

Proto sbalil kufry a vyrazil k domovu, kde se začal rozhlížet po novém angažmá. A nakonec se rozhodl jít do kempu České asociace fotbalových hráčů pro fotbalisty bez angažmá. Váhal, ale přesvědčilo ho i to, že za akcí stojí jeho kamarád Dominik Rodinger, sportovní ředitel ČAFH.

„Něco jsem odehrál, někde jsem byl. A teď jdete na akci, kdy se o vás píše, jako o hráči bez angažmá. Člověk musí v tu chvíli zahodit ego,“ naznačuje útočník, že měl zamotanou hlavu.

„Řekl jsem si, že zkusím jeden den a uvidím. Po prvním tréninku mě to ale chytlo. Pro všechny je štěstí, že tam jsou trenéři Verner a Marcel Ličkové, kondičku dělá Lukáš Stránký, to je super. Každému, kdo hledá angažmá, můžu tenhle kemp jen doporučit,“ říká.

Tým hráčů, kteří do kempu jdou, dostal šanci ukázat se na turnaji FIFPro a udělal si v Evropě skvělé jméno. Výhra nad Rumuny 2:1, pak nad Portugalci 3:1. O hráče najednou začal být zájem. Už po prvním duelu Střihavku oslovil klub ze čtvrté německé ligy.

„Nabídka byla hodně zajímavá, je to blízko domů. Ale postup turnajem je výzva, kterou bych rád dokončil. Bude se to ale řešit dál,“ vypráví útočník. Nechce se mu opouštět tým.

Parta je důležitá

„Parta, jaká je v týmu, je fantastická. Takovou bych přál každému klubu. Byla by škoda to opustit,“ má jasno. „O hráče je perfektně postaráno a plusové body jsou i v tom, že se můžete ukázat venku," říká.

Není ale čtvrtá liga pro takového snajpra málo? „Mám i nějaké další nabídky, bavíme se s manažery. Nemám to nastavené tak, že musím někam jít za každou cenu,“ nestresuje se Střihavka, ale je znát, že by si rád našel nový klub během pár týdnů.

Možná ho přesvědčí Dominik Rodinger, aby si šel kopnout za Blšany, kde se ČAFH angažuje. „Něco mi říkal, ale myslím, že na tuhle soutěž mám ještě čas,“ směje se.

„Teď se soustředím na to, abychom dotáhli turnaj. Rád bych u týmu zůstal, tedy pokud nějaký zájemce nebude jednat hodně rychle,“ pohlíží Střihavka do blízké budoucnosti. Ličkův tým čeká už v sobotu semifinálový zápas ve Švýcarsku.

Témata:  sport, fotbal, Střihavka, ČAFH
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud