26. srpna 2015 • 16:56

Berbr už nesmí na semináře rozhodčích, oznámil Pelta

Autor:
Reklama
Roman Berbr už na semináře rozhodčích nesmí, oznámil Miroslav Pelta
TOP VIDEA
Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0 Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Místopředseda FAČR Roman Berbr na seminářích rozhodčích? Odteď má vstup zakázán! V minulosti to byla běžná praxe, kterou jako formu nátlaku popsal v rozhovoru pro deník Sport rozhodčí Libor Kovařík. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta v dnešním prohlášení oznámil, že Berbr se dalších seminářů už účastnit nebude, stejně jako nikdo další z vedení asociace.Právě nátlak na sudí v průběhu společných seminářů popsal Kovařík jako jednu z metod, které kontroverzní funkcionář používal. Berbr navíc ani nepopřel, že se jich zúčastňoval, pouze vyloučil, že se docházel na zasedání komise rozhodčích.

"Odmítám veškerá pocitová obvinění, která jednostranně probíhají v médiích. S rozhodčími jako člen vedení asociace a bývalý rozhodčí samozřejmě komunikuji, ale jednání komise rozhodčích jsem se nikdy nezúčastnil a její činnost nijak neovlivňuji," řekl Berbr, který se ke kauze vyjádřil vůbec poprvé.

Pelta také připustil, že se v budoucnosti budou jiným způsobem vybírat místa, kam budou rozhodčí cestovat na zahraniční soustředění. V poslední době šlo vždy o exotické destinace, Kovařík navíc upozornil na neprůhledné finanční okolnosti těchto výprav.

"Případné další kroky budou záležet na tom, co si vyslechnu od samotného pana Kovaříka, iniciátora celé kauzy, s nímž jsem ještě neměl možnost hovořit. Především chci mít kompletní informace," uvedl Pelta.

Královec: Berbr nám říká jen svůj osobní názor


Kovařík se rozhodl ukončit kariéru právě kvůli tomu, že sudí ovládá Berbr, jelikož oficiální předsedkyně komise Dagmar Damková tráví mnoho času v zahraničí. Ta však vliv svého manžela na chod rozhodčích odmítá.

"Komise rozhodčích nerozhoduje pod vlivem nikoho z vedení FAČR a nebude na svém přístupu nic měnit ani pod vlivem mediálních výstupů pana Kovaříka. Mnohokrát jsem se rozhodčího Kovaříka zastávala a snažila se ho mnohokrát podpořit a nyní jsem, podobně jako řada jeho kolegů, kteří se mi ozývají, znechucena z jeho lživých prohlášení," uvedla Damková.

Kontakty s Berbrem popsal i mezinárodní rozhodčí Pavel Královec. "Moje zkušenost je taková, že pokud s námi mluví místopředseda Berbr, tak vyjadřuje vždy pouze svůj osobní názor, byť bývá někdy kritický. S ponižováním, o němž mluvil pan Kovařík, jsem se rozhodně na žádném semináři," tvrdil.

Co řekl Libor Kovařík? CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>>
české sudí neřídí a na zápasy nedeleguje Dagmar Damková, nýbrž její partner Roman Berbr
Berbr má skupinku svých vyvolených, které v případě nutnosti trestá mírně nebo vůbec
Berbr sudí i delegáty zastrašuje, ponižuje
Berbr organizuje petice, v nichž sudí nuceně podporují či zatracují své kolegy
Berbr schválně zdůrazňuje význam Damkové v zahraničí, ona tam však vliv nemá

Berbr vybírá pro soustředění sudích nesmyslně drahé destinace, navíc cena pobytu je podivně vysoká

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze