26. srpna 2015 • 16:56

Berbr už nesmí na semináře rozhodčích, oznámil Pelta

Autor:
Reklama
Roman Berbr už na semináře rozhodčích nesmí, oznámil Miroslav Pelta
TOP VIDEA
Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Místopředseda FAČR Roman Berbr na seminářích rozhodčích? Odteď má vstup zakázán! V minulosti to byla běžná praxe, kterou jako formu nátlaku popsal v rozhovoru pro deník Sport rozhodčí Libor Kovařík. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta v dnešním prohlášení oznámil, že Berbr se dalších seminářů už účastnit nebude, stejně jako nikdo další z vedení asociace.Právě nátlak na sudí v průběhu společných seminářů popsal Kovařík jako jednu z metod, které kontroverzní funkcionář používal. Berbr navíc ani nepopřel, že se jich zúčastňoval, pouze vyloučil, že se docházel na zasedání komise rozhodčích.

"Odmítám veškerá pocitová obvinění, která jednostranně probíhají v médiích. S rozhodčími jako člen vedení asociace a bývalý rozhodčí samozřejmě komunikuji, ale jednání komise rozhodčích jsem se nikdy nezúčastnil a její činnost nijak neovlivňuji," řekl Berbr, který se ke kauze vyjádřil vůbec poprvé.

Pelta také připustil, že se v budoucnosti budou jiným způsobem vybírat místa, kam budou rozhodčí cestovat na zahraniční soustředění. V poslední době šlo vždy o exotické destinace, Kovařík navíc upozornil na neprůhledné finanční okolnosti těchto výprav.

"Případné další kroky budou záležet na tom, co si vyslechnu od samotného pana Kovaříka, iniciátora celé kauzy, s nímž jsem ještě neměl možnost hovořit. Především chci mít kompletní informace," uvedl Pelta.

Královec: Berbr nám říká jen svůj osobní názor


Kovařík se rozhodl ukončit kariéru právě kvůli tomu, že sudí ovládá Berbr, jelikož oficiální předsedkyně komise Dagmar Damková tráví mnoho času v zahraničí. Ta však vliv svého manžela na chod rozhodčích odmítá.

"Komise rozhodčích nerozhoduje pod vlivem nikoho z vedení FAČR a nebude na svém přístupu nic měnit ani pod vlivem mediálních výstupů pana Kovaříka. Mnohokrát jsem se rozhodčího Kovaříka zastávala a snažila se ho mnohokrát podpořit a nyní jsem, podobně jako řada jeho kolegů, kteří se mi ozývají, znechucena z jeho lživých prohlášení," uvedla Damková.

Kontakty s Berbrem popsal i mezinárodní rozhodčí Pavel Královec. "Moje zkušenost je taková, že pokud s námi mluví místopředseda Berbr, tak vyjadřuje vždy pouze svůj osobní názor, byť bývá někdy kritický. S ponižováním, o němž mluvil pan Kovařík, jsem se rozhodně na žádném semináři," tvrdil.

Co řekl Libor Kovařík? CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>>
české sudí neřídí a na zápasy nedeleguje Dagmar Damková, nýbrž její partner Roman Berbr
Berbr má skupinku svých vyvolených, které v případě nutnosti trestá mírně nebo vůbec
Berbr sudí i delegáty zastrašuje, ponižuje
Berbr organizuje petice, v nichž sudí nuceně podporují či zatracují své kolegy
Berbr schválně zdůrazňuje význam Damkové v zahraničí, ona tam však vliv nemá

Berbr vybírá pro soustředění sudích nesmyslně drahé destinace, navíc cena pobytu je podivně vysoká

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze