16. září 2015 • 13:46

Bizarní obhajoba. Více Berbrů do fotbalu, žádá funkcionář

Autor: ,
Roman Berbr má i své zastánce, jeden z nich promluvil
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Počet svědectví o zhoubném vlivu místopředsedy FAČR Romana Berbra nejen na ligové rozhodčí stále stoupá. Vždyť i šéf českého fotbalu Miroslav Pelta o něm prohlásil, že má v sobě „naturel diktátora.“ Bizarní pokus o vylepšení Berbrovy image je k vidění v posledním vydání časopisu Gól, který vydává právě Fotbalová asociace. Bývalý funkcionář klubů z nižších soutěží Roman Hejna v něm tvrdí, že vnímá Berbrovu osobnost úplně jinak.Veřejná dehonestace k Berbrovi neloajálních sudích na seminářích, podezřele drahá soustředění v zahraničí, vyhrožování i smyšlené petice připomínající komunistickou totalitu, během níž místopředseda FAČR pracoval pro Státní bezpečnost. Tyto Berbrovy metody jako první otevřeně popsal v rozhovoru pro deník Sport rozhodčí Libor Kovařík, postupně se k němu připojila řada osobností z fotbalového prostředí (VÍCE ZDE>>>).

Jako reakce nyní v časopisu Gól vyšel rozhovor s Hejnou, který se netají, že je jedním z podporovatelů a sám pro Berbra hlasoval na valné hromadě. „Znám Romana deset let. Vnímám ho jako přímého člověka, který vám i nepříjemné věci dokáže říct do očí,“ hodnotí Hejna Berbrovo vystupování.

Skutečnost, že Berbr svoji moc uplatňuje a neustále rozšiřuje pomocí skupiny bývalých i současných poslušných rozhodčích, si vykládá Hejna úplně jinak. „Myslím, že jsme ho volili proto, že jsme věděli, že je to odborník, který do práce na svazu, mimo jiné vnese řád a pořádek na všech úrovních.“

Bývalému funkcionáři České Lípy, nebo Roudnice nad Labem dokonce schází  ve vedení fotbalu více osob, jakou je Berbr. „Já říkám, že náš fotbal potřebuje víc takových lidí, jako je on. Až tam jednou nebude, pak se teprve uvidí, jak moc bude tak silná osobnost českému fotbalu chybět,“ tvrdí.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, fačr, berbr, hejna
 Klasická verze
Mobilní verze