Bojovník Čišovský promluvil: Co říká o své nemoci či o naději | iSport.cz
20. listopadu 2015 • 04:55

Bojovník Čišovský promluvil: Co říká o své nemoci či o naději

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Elektronická tužka O2 TV Sport: Hložek na hrotu? Jeho střelecká bilance jde dolů
Plzeň - Jablonec: “Takhle mi lítaj zuby. S..či!” bylo slyšet od kouče Rady. Na sudího?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čím dál tím víc musí spoléhat na pomoc druhých lidí, ale přesto se Marián Čišovský nevzdává. Se zákeřnou Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), která zatím nejde léčit, bojuje, jak to jde. A rozhodl se veřejně promluvit, aby podpořil další lidi se stejnou diagnózou. Podívejte se na reportáž iSport TV.Mluví se mu těžce, sám si nesvlékne bundu, hrnek s pitím musí držet oběma rukama. Kvůli těžké chorobě odumírají Mariánu Čišovskému svaly, ale srdcem zůstává bojovník.

„Hodně věcí už sám neudělám. Hodně mi pomáhá Martina (manželka) a kamarádi,“ popisuje obránce život s nemocí. „V podstatě jsem odkázaný na pomoc,“ dodává.

Bojovník Čišovský promluvil: Co říká o své nemoci či o naději

I přesto se rozhodl sám také pomáhat. Před časem přitom vůbec nechtěl mluvit na veřejnosti, teď ale při prezentaci aukce kopaček, kterou rozjeli kamarádi ze Spolku 28 na jeho podporu (na www.spolek28.cz se do ní můžete zapojit), sedí před novináři a vykládá o své nemoci i pocitech.

„Jde mi o to upozornit na tu chorobu, aby se dostalo co nejvíce pomoci i jiným pacientům,“ vykládá, co ho přimělo změnit postoj. „Já mám štěstí, že mám rodinu a přátele, ale někdo ho možná nemá,“ doplňuje a popisuje, jak s nemocí bojuje.

Při rozhovoru Mariána Čišovského doprovázela manželka Martina a jejich dcerka.
Při rozhovoru Mariána Čišovského doprovázela manželka Martina a jejich dcerka.

„Dělám hodně věcí, aby se to nějak zastavilo. Bez toho by to nešlo,“ říká odhodlaně Čišovský, který stále sleduje vývoj v bádání o ALS a věří, že se najde nějaká léčba:

„Jako pacienti nemáme něco, o co bychom se mohli opřít. Něco, o čem by se dalo říct, ano, to nám pomáhá. Ale doufáme a věříme, aspoň já za sebe, že co nejdřív něco přijde. To nám pomáhá prožít další pěkný den. Je tam stále nějaká naděje.“

Velký rozhovor s Mariánem Čišovským najdete v pátečním Sportu! Elektronickou verzi si můžete zakoupit ZDE »

V pátečním deníku Sport najdete velký rozhovor s Mariánem Čišovským V pátečním deníku Sport najdete velký rozhovor s Mariánem ČišovskýmFoto Archiv Sport

Draží se kopačky pro ČIŠU! Pomohli Walcott, Nedvěd i Nani

Vzkazy pro Mariána Čišovského. Podpořil ho Hašek i Straka

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud