25. března 2016 • 12:35

Dojemné loučení s Cruijffem. Sudí přerušil zápas, fanoušci i hráči tleskali

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

S číslem 14 dobýval zesnulý nizozemský fotbalista Johan Cruijff svět. V dresu Feyenoordu Rotterdam končil svoji hráčskou kariéru. A tak fanoušci nachystali symbolické rozloučení s fotbalovou legendou, která ve čtvrtek umřela. Ve 14. minutě utkání Feyenoordu proti Spartě Rotterdam zastavili utkání a společně s hráči spustili mohutný potlesk.Pro celý fotbalový svět byla ta zpráva velká rána. Smrt Johana Cruijffa zasáhla nejen sportovní veřejnost. Téměř okamžitě se k odchodu nizozemské legendy vyjádřily všechny osobnosti i kluby po celém světě. Pozadu samozřejmě nemohli zůstat ani v rodné zemi bývalého hráče Barcelony či Ajaxu.

Fotbalisté Feyenoordu, kde Cruijff zakončil svojí fantastickou kariéru, se rozhodli během charitativního utkání s městským rivalem Spartou k velmi dojemnému gestu.

VIDEO: Poslední sbohem legendě světového fotbalu

Ve 14. minutě utkání hlavní rozhodčí zápas přerušil a vyprodaný stadion povstal k poslednímu uctění památky fotbalového velikána. Na obrazovce se objevil Cruijffův portrét, podobizna nizozemské legendy zdobila i reklamní panely kolem hřiště.

Jméno Johana Cruijffa je v Nizozemsku spojováno především se slavným Ajaxem, za který nastřílel v 276 zápasech neuvěřitelných 204 branek. Uctění památky legendárního fotbalisty však bude probíhat prakticky po celém světě i v následujících zápasech. Na světě totiž nenajdete tolik podobných postav, které by tak razantně změnili vývoj fotbalu.

Na hřišti se Johan Cruyff ukázal ještě v roce 2006 při rozlučce krajana Dennise Bergkampa na stadionu Arsenalu
Na hřišti se Johan Cruyff ukázal ještě v roce 2006 při rozlučce krajana Dennise Bergkampa na stadionu Arsenalu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze