28. května 2016 • 12:45

Limberský promluvil o průšvizích: Jak to bylo s nehodou a proč točil volantem?

Autor:
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

David Limberský hrající, ale i mlčící. Přesně tak se odvíjela většina sezony pro obránce Plzně a fotbalové reprezentace Davida Limberského od jeho zářijové nehody v opilosti. Po ní přišla omluva i činy, které ji zpochybňovaly - třeba oslava gólu s řízením volantu. "Nejsem rebel ani lump, fanoušci si mě zbytečně démonizují," řekl Limberský pro MF Dnes. "Vlastní chybou jsem padnul na psychické dno. Ale ustál jsem to a ještě mě to posílilo," je přesvědčený. Kvůli svému věku zvažuje po EURO konec v národním týmu.Vezměme si všechny Limberského kontroverzní momenty i s jeho komentářem v MF Dnes pěkně popořádku.

Poprvé nabídl pohled na průběh nehody, při níž narazil se svým autem do sloupu na pražském Smíchově. "Po večeři jsem si dal pár drinků a po půlnoci odvezl kamaráda. Strašná chyba. Po bouračce jsem normálně vystoupil z auta," popisuje celou situaci. Odmítá, že by se snažil od místa činu utéct. "Když jsem zahlédl policajty, z leknutí a zkratu jsem popoběhl pět šest metrů. Nikdo mě nepronásledoval, žádná honička," tvrdí Limberský.

Za svůj prohřešek se omluvil, v Plzni ztratil kapitánskou pásku, zaplatil téměř milionovou pokutu a přišel o jeden reprezentační sraz. Přesto svůj ligový gól v Příbrami slavil tak, že předstíral při běhu od branky točení volantem.

720p 480p 360p 240p
Příbram – Plzeň: Gól Limberského na 0:1. Slavil kontroverzně jako řidič!

Nápad, který přinesl další kontroverzi, prý přišel od nejmenované osoby během plzeňského tréninku. "Povídám: Víš, jak mi je? Nezbláznil ses? Bohužel mi to v hlavě zůstalo, a když mě po gólu zaplavila nekonečná euforie, to gesto samo naskočilo. Bylo to spontánní a hned jsem věděl, že se to nepovedlo. Kluci v kabině to komentovali s černým humorem, veřejnost mě odsoudila. Věřte mi, že jsem nechtěl poplivat svou omluvu," přesvědčuje obránce.

Následně nabídl "svou hlavu" reprezentačnímu kouči Vrbovi i v Plzni. "Zavolal jsem trenérům, přiznal se a řekl: Naložte se mnou, jak chcete. Když mě vyřadíte, budu to respektovat. Jsem vděčný, že mě Plzeň i reprezentační trenér Vrba podrželi," mohl si oddechnout.

720p 480p 360p 240p
Otázky na Limberského? Vrba pohrozil odchodem z tiskovky

Limberský: Prostředníčky na Spartě? Potřeboval jsem si ulevit

Jeho bouřlivá povaha se projevila znovu při jarním ligovém šlágru na Spartě, který Plzeň ovládla 3:0. Limberský zareagoval na vulgární pokřiky domácího publiku a ukázal vztyčené prostředníčky. "Asi jsem si potřeboval ulevit. Oni na mě můžou beztrestně dvě hodiny křičet a já nemůžu nic?" diví se.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Plzeň: Jiráček nepodal ruku Limberskému, Costa ignoroval Petrželu

Disciplinárka mu nařídila zaplatit 50 tisíc a poslala ho také trénovat děti. "Dotklo se mě, že kvůli tomu musím platit padesát tisíc pokutu. Byly to dvě vteřiny, ne minutová póza," komentuje Limberský verdikt.

Na radu spoluhráčů dal také při mistrovských oslavách v Plzni, když si sednul za volant autobusu. "Lidi začali nadšeně skandovat „Limba za volant!“, ale já nejdřív nechtěl, ať zase nejsem ten špatný. Kdyby mě nevybídli spoluhráči, kteří už chtěli autobus uvolnit a valit na náměstí, ani to neudělám." Jenže to zase vzbudilo řadu reakcí. Třeba šéf českého fotbalu Miroslav Pelta označil Limberského za "velké dítě" - více čtěte ZDE »

Limberského reprezentační kariéra nejspíš po EURO skončí. Nikoliv kvůli skandálům spojeným s jeho osobou, ale kvůli jeho vlastnímu rozhodnutí. "Je hodně pravděpodobný," řekl ke konci v národním týmu. "Jsem vděčný, co všechno jsem v nároďáku stihl. Do pětadvaceti nic, pak pětatřicet zápasů. Nádhera."

David Limberský si plácá s generálním manažerem Plzně Adolfem Šádkem za volantem slavícího autobusu. Prý neřídil.
David Limberský si plácá s generálním manažerem Plzně Adolfem Šádkem za volantem slavícího autobusu. Prý neřídil.

720p 480p 360p 240p
Plzeňská jízda na trénink! Vaněk vezl Limberského na skútru

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze