Mladíci Sparty v LM narazili, pěti góly je sestřelil kapitán Turků

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sparty do 19 let vstoupili do druhého kola Youth League vysokou porážkou 2:6 na hřišti tureckého celku Altinordu FK. O prohře letenského dorostu rozhodl pěti góly domácí kapitán Fatih Aktay. Odveta je na programu 30. listopadu.

Sparta do zápasu vstoupila špatně a už ve třetí minutě prohrávala po první Aktayově brance. Domácí kapitán ještě do přestávky završil hattrick a po pauze přidal další dva góly.

Za hosty v 45. minutě snížil Filip Havelka na 1:3 a v závěru se prosadil také Christian Frýdek. Na jeho trefu ale Altinordu stihl ještě zareagovat zásahem Yusufa Arslana v nastavení.

Úvodní utkání 2. kola Youth League fotbalistů do 19 let:
Altinordu FK (Tur.) - Sparta Praha 6:2 (3:1)
Branky: 3., 23., 41., 47. a 60. Aktay, 90.+5 Arslan - 45. Havelka, 82. Ch. Frýdek. Rozhodčí: Karakó (Maď.). Odveta se hraje 30. listopadu.
Sestava Sparty: Kotek - D. Mareček, Köstl, Plechatý, Dudl - Plachý, Havelka, Mustedanagič, Čmelík (33. Majka) - Novotný (63. Sedláček), Fortelný (78. Ch. Frýdek). Trenér: Čunát.