17. května 2017 • 13:34

V Praze vypukne mistrovství světa ve fotbale studentů středních škol

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Praha zažije v příštím týdnu další velkou mezinárodní sportovní akci. Na 20 hřištích se o titul mistrů světa utká 650 studentů a studentek středních škol z 24 zemí. Patronem turnaje probíhajícího od 21. do 29. května je Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let.Mistrovství světa ve fotbale studentů ve věku 16-18 let organizuje Mezinárodní federace školního sportu (International School Sport Federation, ISF), která pořadatelství pro tento rok přiřkla právě České republice. „Pro nás je pořádání tak rozsáhlé akce velkou ctí, ale zároveň také obrovským závazkem a výzvou,“ říká Ladislav Petera, šéf organizačního výboru a generální sekretář Asociace školních sportovních klubů ČR, která zajišťuje kompletní organizaci šampionátu.

„Musíme zajistit hladký průběh turnaje a zkoordinovat nejen hráče – 24 chlapeckých a 12 dívčích týmu – ale také 75 trenérů, desítky rozhodčích, vedoucích delegací a další velké množství pomocného personálu. Jde o logisticky i organizačně velmi náročnou záležitost,“ vysvětluje a jedním dechem pokračuje: „Pro hladký průběh šampionátu uděláme maximum a doufáme, že se tu hráči i jejich doprovod budou cítit příjemně a zažijí nezapomenutelné zážitky.“

„AŠSK ČR již uspořádala 10 mezinárodních soutěží ISF, a je tak i v tomto případě zárukou kvalitní organizace a spokojenosti na straně účastníků, partnerů i organizátorů. Věříme, že i díky profesionalitě a úsilí českých pořadatelů bude mistrovství světa vynikající sportovní a společenskou událostí, která studentský fotbal i Prahu ve světě zase o něco více zviditelní,“ vyjádřil se Laurent Petrynka, prezident ISF.

Zviditelnění by měla pomoci i role patrona, té se ujala osobnost domácího fotbalu známá ovšem i ve světě – Vítězslav Lavička. „Jsem rád, že se taková akce koná a že mohu být její součástí. Pro mladé fotbalisty je to skvělá příležitost. Nejen že si odnesou sportovní zážitky, ale turnaj je obohatí i po lidské stránce,“ myslí si zkušený trenér. „Určitě se na některé zápasy půjdu podívat. Jsem velmi zvědavý na výkony jednotlivců i na celkovou úroveň studentského fotbalu. Kdo ví, třeba objevíme novou reprezentační posilu,“ dodává.

Do organizace turnaje pro 36 týmů budou přímo zapojeni také učitelé a studenti pražských středních škol, a to na pozicích průvodců družstev, reportérů a kameramanů, technických pomocníků či jako administrativní výpomoc. Na programu je kromě desítek zápasů také kulturní program, např. návštěva ZOO nebo představení jednotlivých výprav a jejich národních zvyků. Turnaj tak není jen čistě sportovní událostí, ale hlavně společenskou akcí, která má účastníky propojovat na základě příjemných společných zážitků.

Základní info:

Akce: Mistrovství světa ve fotbale studentů středních škol – ISF World Schools Championship Football, 2017 Prague

Termín: 21.-29. května 2017

Finálový zápas dívek: 28. května, 15:00 (Dukla Praha)

Finálový zápas chlapců: 28. května, 16:45 (Dukla Praha)

Patron turnaje: Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let

Počet týmů: 24 chlapeckých a 12 dívčích týmů

Účastníci: 650 hráčů a hráček ve věku 16-18 let z 24 zemí

Organizátor: International School Sport Federation (ISF)

Pořadatel: Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK)

Zajímavost: Znělku k turnaji složil zpěvák a skladatel Václav Patejdl

Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK):

AŠSK je multisportovní spolek, který iniciuje a podporuje pohybové a sportovní aktivity ve školních sportovních klubech v celé republice. AŠSK ČR byla založena v roce 1992 a dnes má již 2 654 školních sportovních klubů v celé ČR, což představuje kromě jiného aktivní členství 3 200 učitelů tělocviku a také cca 110 000 pravidelně sportujících dětí, které jsou členy AŠSK. AŠSK ČR je partnerem MŠMT a jiných tělovýchovných organizací, jako je ČUS, je také přidruženým členem ČOV a České olympijské akademie. AŠSK ČR je oficiálním zástupcem České republiky v Mezinárodní federaci školního sportu (ISF), která sdružuje více než 80 zemí světa.

International School Sport Federation (ISF):

Mezinárodní federace školního sportu je organizací sdružující na 85 národních asociací 6 kontinentů. Je členem GAISF (General Association of International Sports Federations) a je oficiálně uznána Mezinárodním olympijským výborem, MOV. ISF každoročně organizuje 7-8 mezinárodních školních soutěží, během nichž účastníci nepoměřují pouze své sportovní výkony, ale mají také možnost setkat se s lidmi z celého světa a poznat odlišné kultury a zvyky.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud