Pavel Janega
5. června 2017 • 11:33

Olomouc po valné hromadě naráží na Berbra: Chytrák se přepočítal

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Coufalův vztyčený prostředníček? Nedivím se mu, říká Jiránek LIGOVÝ INSIDER: Coufalův vztyčený prostředníček? Nedivím se mu, říká Jiránek
Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor
VŠECHNA VIDEA ZDE

Válka pokračuje. Sigma Olomouc si stěžuje na „nepřipuštění“ jejích dvou delegátů Petra Konečného a Miroslava Koutka k aktivní účasti na Valné hromadě FAČR. Tento krok označuje za účelový a protiprávní a nepřímo z něj obviňuje místopředsedu FAČR Romana Berbra, byť ho nejmenuje. Vedení Sigmy prodiskutuje spornou záležitost na půdě představenstva a možná ji požene k soudu.Co se přesně stalo?

Sigma Olomouc byla jedním z osmnácti profesionálních klubů na Valné hromadě FAČR, které nesplnily podmínku nových stanov, aby všichni její členové statutárního a kontrolního orgánu byli bezpodmínečně členy FAČR. Proto uposlechla výzvu a elektronicky členství okamžitě zaplatila, jenže ani potom jí nebyla dovolena aktivní účast (spolu s Baníkem), protože tomu česká komora pod vedením Romana Berbra osmdesáti hlasy zabránila.

„Naši ‚neúčast‘ nepovažujeme za naši ostudu, ale za ostudu těch, kteří ve své zaslepenosti udělali tento nesmyslný, účelový a protiprávní krok, který nakonec nejenže nic nepřinesl, ale ve výsledku ukázal, jak se ‚chytrák‘ může snadno přepočítat… Na výsledek valné hromady to mělo paradoxně větší vliv, než se dalo čekat,“ napsala Sigma v prohlášení, přičemž za chytráka v uvozovkách považuje pravděpodobně právě Berbra.

Berbr: Už jsem si chtěl odpočinout a odejít, ale invektivy mě nastartovaly
480p 360p 240p

„Větším vlivem“ je myšleno to, že nepřipuštění Sigmy a Baníku nečekaně spojilo moravské delegáty. A přestože na valnou hromadu podle informací iSport.cz někteří z nich mířili s tím, že odevzdají svůj hlas Martinu Malíkovu, rozhodli se nakonec pro Petra Fouska. Právě kvůli tomu, jak česká komora, která Malíka většinově podporovala, zametla s moravskými kluby.

„Naše formální neúčast i díky kolegiální reakci zejména moravských delegátů nezabránila naší účasti faktické, včetně možnosti prezentovat postoje SK Sigma alespoň v rámci moravské komory delegátů. Sigma se zcela otevřeně postavila za tolik potřebné změny ve FAČR a nenechala se ani ‚přesvědčit‘ ani zastrašit,“ pokračuje vedení Olomouce. „Nyní se sejde představenstvo klubu, které rozhodne o reakci na poškození našich práv člena FAČR včetně možného předložení této sporné záležitosti soudu.“

Malík: Partneři očekávali, že z valné hromady předseda vzejde. Tohle je špatně
480p 360p 240p

Sigma vyslovila nesouhlas i s tím, aby členství ve FAČR bylo pro členy představenstev klubů a jejich dozorčích rad povinností. Zároveň se domnívá, že pokud by FAČR skutečně záleželo na doslovném naplnění tohoto ustanovení, upozornila by všechny kluby ještě před valnou hromadou. „A to se nestalo,“ tvrdí Sigma. Jak zjistil iSport.cz, na vznik případného problému byly upozorněny s denním předstihem pouze některé kluby.

FAČR připravuje k této věci obsáhlé stanovisko.

Celé vyjádření SK Sigma Olomouc najdete ZDE >>

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze