10. června 2017 • 15:45

V Saúdské Arábii zakázali dresy Barcelony! Hrozí pokuta a 15 let vězení

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jste fanouškem Barcelony, nebo prostě jen obdivujete Lionela Messiho a další hvězdy? Tak velký pozor. Tedy ne u nás, ale v Saudské Arábii. Kvůli vyostřeným vztahům s Katarem je totiž striktně zakázáno momentálního nepřítele jakkoliv podporovat. A firma „Katar airways“ je hlavním sponzorem Barcelony, jehož hráči nosí na své hrudi.Mnoha zemím došla s Katarem trpělivost, protože podporuje teroristy z ISIS. Proto přišly velké dohady a zákazy, které se dotkly dokonce i fotbalových fanoušků.

Podle nového zákona v Saudské Arábii totiž platí, že nosit dres Barcelony, který má na hrudi sponzora Katar airways, je trestným činem. A hrozí šílené tresty. Pokuta až 135 tisíc eur (3,6 milionu korun) a hlavně až 15 let vězení!

Obyvatelé Saudské Arábie, kteří fandí Messimu a spol., mají dvě možnosti. Buď ve svém šatníku najdou čtyři roky staré dresy Barcelony, kde ještě aktuální sponzor nebyl, nebo si počkají na ty pro příští sezonu.

Španělský velkoklub je totiž už nějakou dobu dohodnutý s japonskou firmou Rakuten, která na dresech katarského sponzora vystřídá. Fanoušci Barcelony v Saudské Arábii tehdy určitě netušili, jak tuto změnu ocení...

720p 480p 360p 240p
TOP 5 akcí Barcelony v sezoně: Neymarův lob i superakce na Realu

720p 480p 360p 240p
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?

Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, Barcelona, dresy
 Klasická verze
Mobilní verze