19. června 2017 • 04:55

Berbr: Dělat předsedu je strašidelná práce. Chci najít nástupce a skončit

Autor:
Reklama
720p360p
Berbr: Dělat předsedu je strašidelná práce. Chci najít nástupce a skončit
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbal je bez šéfa, fotbalové asociaci kvůli dvoukomorovému systému hrozí problémy od UEFA, po kauze Miroslava Pelty jsou v ohrožení finanční toky… V téhle situaci fakticky vládne fotbalovému hnutí kontroverzní funkcionář Roman Berbr. Ve velkém rozhovoru pro deník Sport ovšem tvrdí, že až mu bude končit funkční období a najde si nástupce, chce svou funkci opustit.Prvním místopředsedou FAČR je sice Zdeněk Zlámal, ale Roman Berbr ve své kanceláři nenechá nikoho na pochybách, jak to je. „Svaz řídí tři lidi, je to Berbr, generální sekretář Rudolf Řepka a Martin Malík za STES. Každé ráno se tady setkáváme a říkáme si, jak to bude,“ popisuje rozložení sil v rozhovoru pro iSport TV.

Berbr: Dělat předsedu je strašidelná práce. Chci najít nástupce a skončit
720p 360p

Ambice šéfovat FAČR jako předseda, prý ale Berbr nemá. „Je to strašidelná práce a nikdy bych předsedu dělat nechtěl,“ odmítá rezolutně. Po Valné hromadě FAČR, která náhradu za odstoupivšího Miroslava Peltu nezvolila, je podle Berbra nutné odstranit dvoukomorový systém, za který asociaci kritizuje i UEFA.

Česká komora, kterou fakticky ovládá, je podle něho stabilizovaná. „Je to totální anachronismus a budeme UEFA nápomocní v tom, aby se to zrušilo. My nebereme Moravě žádné místo na řízení Moravy, ale jsme jednoznačně jednotní v tom, že předseda se prostě musí zvolit v posledním kole,“ uvedl Berbr.

Funkcionář, kterého mnozí považují za největší zlo českého fotbalu, se prý plánuje ze své pozice stáhnout. „V současné době je česká komora velmi silná a budeme ji držet v tomto složení, ale před koncem mého čtyřletého mandátu bych chtěl odejít a posunout za sebe člověka, který převezme moji roli.“

Kdo by ho mohl nahradit? Podívejte se na VIDEO!

První díl velkého rozhovoru s Romanem Berbrem, kde mluví o kauzách spojovaných s jeho jménem nebo bývalém šéfovi FAČR Miroslavu Peltovi, najdete v pondělním deníku Sport!

Elektronickou verzi Sportu čtěte ZDE »

Berbr hovořil o Damkové: Moje polomanželka informovala předsedu UEFA
720p 480p 360p 240p

Místopředseda FAČR Roman Berbr přichází na zasedání Valné hromady
Místopředseda FAČR Roman Berbr přichází na zasedání Valné hromady

Témata:  sport, fotbal, FAČR, Roman Berbr
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze