19. června 2017 • 19:44

Odvolací komisi FAČR opustila její bývalá předsedkyně Radostová

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z odvolací komise Fotbalové asociace ČR odstoupila Kateřina Radostová. Serveru Aktuálně.cz řekla, že se rozhodla na členství rezignovat kvůli situaci, jaká zavládla v českém fotbale po nedávné valné hromadě, na níž se nepovedlo zvolit nové vedení asociace."Fotbal nedal pozitivní signál tím, že si začátkem června nezvolil nového předsedu ani nový výkonný výbor. Přitom moravská komora přišla s jasným návrhem, jak situaci řešit. Ale komora česká ji odmítla a sama žádné konstruktivní stanovisko do situace nevnesla," cituje Aktuálně.cz Radostovou.

Odbornice na sportovní právo komisi uplynulé čtyři roky vedla a na nedávné valné hromadě asociace do ní byla opět zvolena. Na prvním zasedání nové komise post její předsedkyně neobhájila, když dostala tři hlasy, zatímco vítězný Jan Lego o jeden hlas více.

"Chtěla bych se omluvit především ligovým klubům, které mi ve volbách opět daly svou důvěru. Ale my jsme tu v uplynulých čtyřech letech budovali komisi, která fungovala opravdu nezávisle, bez zásahů vnějších vlivů a rozhodovala výhradně věcně a na bázi odbornosti. Přeji kolegům, kteří budou v odvolací komisi pracovat a pokračovat, aby fungovali na podobných principech, ale já se rozhodla za dané situace na svůj mandát v komisi rezignovat," řekla Radostová.

Při volbě nového šéfa českého fotbalu postoupili z prvního kola Martin Malík a Petr Fousek, ale v dalších dvou kolech nezískali potřebný počet hlasů. Šéf marketingové firmy STES Malík měl podporu českých delegátů, moravská komora hlasovala pro bývalého generálního sekretáře fotbalového svazu Fouska.

"Vnímám svůj krok též jako jistý impulz, který po mém soudu současné dění ve fotbalové asociaci potřebuje, protože s některými věcmi prostě není na místě se jen tak smířit," uvedla Radostová.

Kateřina Radostová během online rozhovoru se čtenáři iSport.cz
Kateřina Radostová během online rozhovoru se čtenáři iSport.cz

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze