Listkiewicz zůstává, komise rozhodčích pokračuje ve stejném složení | iSport.cz
27. června 2017 • 15:38

Listkiewicz zůstává, komise rozhodčích pokračuje ve stejném složení

Nový šéf komise rozhodčích Michal Listkiewicz na tiskové konferenci
TOP VIDEA
PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michal Listkiewicz se nevrací do Polska, nadále povede české sudí. To samé platí také pro celou komisi rozhodčích, která pokračuje ve stejném složení. Rozhodl o tom výkonný výbor fotbalové asociace. Ke změnám však dochází na listině rozhodčích, na kterou se vrací například Ondřej Lerch.Výbor rovněž rozhodl, že v důsledku dotační krize dojde k ponížení rozpočtu asociace o 20 procent, což si mimo jiné vyžádá propuštění dalších šesti zaměstnanců. Už dříve muselo odejít devět pracovníků FAČR.

"Situace ve sportu je napjatá, až tragická," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. Fotbal s dalšími významnými svazy odmítl přihlásit se do prvního kola nově vyhlášeného dotačního programu V ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. "Druhé kolo výzvy už je ale mnohem lépe vykomunikováno a do něj se hodláme přihlásit. Doufáme, že finance pak přijdou co nejdříve," dodal.

Na počátku současné krize bylo vyšetřování FAČR kvůli dotacím z MŠMT. Fotbalová asociace v reakci na to rozhodla o vytvoření transparentního účtu, na kterém bude spravovat finance z programu V. "Jakmile peníze obdržíme, chceme se s veřejností podělit o to, jak s financemi nakládáme a jak je distribuujeme. Chceme vše dělat transparentně," sdělil Řepka.

Výbor kvůli zvýšení transparentnosti schválil úpravu jednacího řádu tak, aby v budoucnu měli možnost navštěvovat jednání výkonného výboru zástupci velkých sponzorů, a také otevře jednání kontrolní a revizní komise pro zástupce ministerstva školství. "Vnímáme, že partneři dávají peníze do fotbalového hnutí, takže mají právo na informace," dodal Řepka.

Schválen byl i balík novelizací, mimo jiné úprava disciplinárního řádu, která umožní dodatečně trestat hráče za simulování pokutou či zákazem startu až na dva zápasy.

Asociace dnes také podepsala memorandum "Velká fotbalová rodina" o spolupráci s Ligovou fotbalovou asociací, Hráčskou fotbalovou unií (HFU), Asociací fotbalových agentů a Unií fotbalových trenérů a dalšími subjekty. Klade si za cíl sjednotit všechny skupiny.

V rámci memoranda asociace nabídla Hráčské unii, že jejím zástupcům bude přednostně nabízeno místo v etické komisi, které svou rezignací uvolnil Zdeněk Grygera. Jeho místo zaujme člen výboru HFU a bývalý reprezentant Milan Fukal.

Listina ligových rozhodčích pro sezonu 2017/18

Adámková Jana, Antoníček Petr, Ardeleanu Petr, Arnošt Zdeněk, Batík Tomáš, Berka Ondřej, Blažej Petr, Boček Valter, Caletka Petr, Černý Ondřej, Dobrovolný Zdeněk, Dohnálek Jan, Dresler Radim, Dubravský Radek, Fišer Miroslav, Flimmel Milan, Franěk Pavel, Ginzel Ondřej, Hájek Kamil, Hock David, Horák Adam, Houdek Jiří, Hrabovský Jakub, Hrubeš Karel, Jílek Jan, Julínek Pavel, Klíma Tomáš, Kotalík Petr, Kotík Radek, Koval Zdeněk, Kožár Ondřej, Královec Pavel, Kříž Jiří, Kubec Václav, Kubr Jaroslav, Lakomý Lukáš, Lerch Ondřej, Machálek Jan, Marek Emanuel, Matějček Milan, Melichar Vít, Mikyska Jan, Mokrusch Tomáš, Moláček Jiří, Mrázek Peter, Myška Michal, Nádvorník Ivo, Nenadál Martin, Novák Michal, Orel Pavel, Paták Jan, Pečenka Jiří, Pechanec Ondřej, Pelikán Ondřej, Petřík Jan, Pfeifer Michal, Podaný Marek, Pochylý Stanislav, Polák Jiří, Pospíšil Dušan, Poživil Jaroslav, Proske Zbyněk, Příhoda Radek, Ratajová Lucie, Rejžek Pavel, Severýn Vojtěch, Slabý Jiří, Šimáček Jakub, Vít Petr, Vitner Miloš, Vlasjuk Pavel, Vlček Matěj, Vodrážka Dan, Vojkovský Jakub, Wilczek Martin, Zelinka Miroslav

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud