27. června 2017 • 13:30

Výkonný výbor FAČR navrhne změnu stanov. Vyloučí pat ve volbě předsedy

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co se stalo 2. června na valné hromadě fotbalové asociace, už by se nemělo na té další 12. prosince v Nymburce přihodit. Tedy v případě, že dojde ke schválení změny stanov tak, jak to na svém dnešním zasedání navrhl výkonný výbor FAČR.Jeho členové se shodli, že do stanov v bodě volby předsedy nově zařadí čtvrté kolo, v němž už svého šéfa budou obě komory – česká i moravská – volit společně.

Vítězi tedy postačí prostá většina. Tuto variantu, za účasti hostů z FIFA a UEFA, odsouhlasili také moravští zástupci ve výkonném výboru. „Ale v tuto chvíli je to jenom a pouze rozhodnutí výkonného výboru. Jeho členové se rozjedou do krajů a budou ho prosazovat.“

V praxi to znamená, že případnou změnu stanov musí na samém začátku valné hromady schválit obě komory, a to tak, že v každé z nich musí pro návrh hlasovat nadpoloviční většina delegátů.

Pokud se podaří najít souhlas pro změnu stanov v otázce volby předsedy, je možné, že dojde k zjednodušení celého procesu. A to tak, že z procesu vypadne například třetí kolo volby, v němž je k vítězství zapotřebí alespoň třicet pět procent v každé z obou komor. „Ano, to zjednodušení variantou je,“ připustil Řepka.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze